Movistar Riders melduje się w półfinale EU Masters!

8 maja 2020

Powolnym krokiem zbliżamy się do poznania najważniejszych rozstrzygnięć tegorocznych zmagań w ramach European Masters. Rywalizacja w ramach gry League of Legends cieszy się sporą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale również w innych państwach z kontynentu europejskiego. W EU Masters naprzeciw siebie stają w końcu najlepsze zespoły ze swoich dywizji, dlatego też nie dziwi, że kibice oczekują ogromnych emocji w każdym spotkaniu. Tych z pewnością zabrakło w pierwszych spotkaniach fazy ćwierćfinałowej turnieju, jednak w końcu kibice doczekali się starcia godnego tego etapu rozgrywek. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Movistar Riders oraz Fnatic Rising, a stawką tego pojedynku był awans do półfinału europejskiego turnieju. Po niezwykle wyrównanych trzech grach, to zespół pochodzący z Hiszpanii mógł się cieszyć z awansu. Już w sobotę zagrają o finał z drużyną K1ck eSports Club, czyli reprezentantem naszego kraju. Zobacz jaki przygotował kod promocyjny bukmacher Milenium odbierz i obstawiaj rozgrywki esportowe.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęło się dla zawodników ekipy Movistar. Udało im się zanotować na swoje konto pierwsze dwie eliminacje, jednak akademia drużyny Fnatic nie pozostała dłużna i odpowiedzieli dwoma zabójstwami na górnej alejce. Pozwoliło im to znacznie wzmocnić grającego tam Renektona. Gracze Movistar Riders nie potrafili wykorzystać wypracowanej wcześniej przewagi, co pozwoliło Fnatic powoli wracać do tej gry. Świetnie spisywał się grający Corkim Felix „MagiFelix” Boström. Zawodnik ze Szwecji notował na swoje konto kolejne zabójstwa, co pozwoliło mu znacznie rozbudować swoją postać. Gracze z Hiszpanii zdołali jednak obalić Nashora i wydaje się, że właśnie to uśpiło ich czujność. Chwilę po tym zdarzeniu dali się sprowokować do niepotrzebnej walki drużynowej, którą niestety przegrali. To pozwoliło Fnatic wedrzeć się do bazy i wyjść na prowadzenie w tym meczu. Typując esport wypróbuj kod promocyjny Forbet odbierz i zobacz jak działa.

Zawodnicy Movistar Riders do drugiego starcie przystąpili w bojowych nastrojach. Wiedzieli bowiem, że muszą wygrać to starcie, gdyż w przeciwnym wypadku pożegnają się z marzeniami o półfinale. Trzeba przyznać, że na mapie radzili sobie świetnie i ekipa Fnatic ani przez chwilę nie mogła dojść do głosu. Dżungler zespołu z Hiszpanii regularnie zdobywał kolejne objective’y na mapie, co pozwalało Movistar powiększać ich przewagę. W okolicach 23. minuty doszło do starcia drużynowego, z którego lepiej wyszli hiszpańscy zawodnicy. Całe Fnatic zostało wyeliminowane, a oni skutecznie sięgnęli po Duszę Oceanicznego Smoka oraz Barona. To pomogło im zakończyć te jednostronne starcie i jednocześnie doprowadzić do remisu w serii. Typując esport warto sprawdzić kod bonusowy STS odbierz i dowiedz się jak działa.

sts

Mnóstwo emocji w końcówce

O awansie do półfinału miało więc zadecydować trzecie starcie. Tutaj kibice byli świadkami niesamowitych zwrotów akcji. Drużyna z Hiszpanii nie potrafiła odpowiednio pomóc swoim zawodnikom na środkowej oraz dolnej alei, co mogłoby pomóc zbudować im przewagę. Na górnej alejce natomiast szarżował Renekton, który regularnie zdobywał kolejne eliminacje. Zawodnicy Fnatic Rising zgładzili również pierwsze trzy smoki. Kiedy na mapie pojawił się Baron Nashor, przenieśli się oni w górne rejony mapy, aby przygotować się do sięgnięcia po fioletowe wzmocnienie. Moviestar chcąc pozostać w tym meczu musiało się wziąć do roboty. Sprawdź jaki przygotował bukmacher Fortuna kod bonusowy odbierz i obstawiaj esport.

Na szczęście w końcu udało im się przerwać niemoc. Zawodnicy pochodzący z Hiszpanii zgładzili czwartego smoka, co pozwoliło im zdobyć duszę. To umożliwiło im powrót do gry. Czuć było w końcu na mapie obecność Ornn’a, którego wzmocnione przedmioty robiły przewagę w starciach drużynowych. To pozwoliło Movistar Riders sięgnąć po wzmocnienie Barona Nashora w okolicach 31. minuty. Fnatic Rising, które prowadziło grę przez niemal całe spotkanie, zostało totalnie wybite z rytmu. Nie byli oni już w stanie odpowiedzieć, dzięki czemu Movistar zwyciężyło trzecie starcie. Tym sposobem awansowali do półfinału EU Masters, gdzie zmierzą się w sobotę z K1ck eSports Club. Zobacz jak działa kod bonusowy Betfan odbierz i obstawiaj rozgrywki esportowe.