Mistrzostwa Europy w siatkówce 2021 między innymi w Polsce

6 grudnia 2019

Polska została jednym z głównych organizatorów ME siatkówki mężczyzn, które odbędą się w 2021 roku. Współgospodarzy ma być czterech, ale to u nas mają rozegrać się najważniejsze spotkania. Oprócz Polski, organizacji podjęły się także takie państwa jak Finlandia, Czechy i Estonia. O wolne miejsce rywalizowała Polska i Niemcy, ale to właśnie nam przypadła organizacja tego siatkarskiego wydarzenia (mecze siatkówki można obstawiać u legalnych buków, sprawdź kod promocyjny STS). Nie jest to pierwszy (i najpewniej nie ostatni) raz, kiedy organizujemy wielkie wydarzenia siatkarskie.

sts

Na chwilę obecną jeszcze nie wskazano miast, które miałyby gościć turniej, choć krążą pogłoski o tym, że Kraków miałby odegrać decydującą rolę, ale Janusz Uznański (rzecznik PZPS) wspomina o tym, że spotkania mogą rozegrać się w kilku miastach (na przykład w katowickim Spodku, mowa była także o Gdańsku, Wrocławiu i Tarnowie, choć lista nie jest do końca zamknięta). Jakie reprezentacje zobaczymy w turnieju? Na pewno naszą, gdyż w ostatnich rozgrywkach zdobyliśmy brązowy medal, więc od razu mamy zapewnione miejsce w nadchodzących mistrzostwach. Oprócz gospodarzy zobaczymy bez eliminacji Serbię, Słowenię, Francję, Rosję, Włochy, Ukrainę, Niemcy oraz Belgię.

Jakie spotkania zostaną rozegrane w naszym kraju? Spotkanie jednej z grup, cztery spotkania 1/8 turnieju, dwa mecze ćwierćfinałowe, półfinały, spotkanie o 3. miejsce na podium oraz finał. Łącznie będzie to aż 25 meczy rozegranych w naszym kraju. Więcej szczegółów ma zostać ustalonych w przyszłym tygodniu w Luksemburgu.

ME siatkówki mężczyzn to nie wszystko, ponieważ w 2022 roku Holandia i Polska mają zorganizować Mistrzostwa Świata siatkarek (spotkania siatkarek dostępne są u polskich buków – sprawdź kod bonusowy Totolotek). To nie pierwszy raz, kiedy w naszym kraju organizowane są mistrzostwa w siatkówce, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. ME Polska zorganizuje piąty raz, natomiast w 2009 roku po raz pierwszy odbyły się mistrzostwa w siatkówce kobiet. Jak widać, z wielką chęcią powierza się nam organizację tego typu imprez. Kiedy Ameryka zrezygnowała z Final Six, wszyscy zastanawiali się, czy ten turniej również zostanie przejęty przez Polskę, jednakże PZPS nie był zainteresowany tym wydarzeniem – w końcu mundial i EuroVolley pochłoną sporo czasu i pieniędzy (jeśli chcesz, sprawdź kod bonusowy Forbet już teraz). Organizacji Final Six podjął się natomiast Turyn (sprawdź kod promocyjny PZBuk).

Oczywiście pod znakiem zapytania stoją finanse – nie da się ukryć, że organizacja tego typu imprez pochłania ogromne fundusze. Skąd zatem wziąć pieniądze na oba Mistrzostwa? Mirosław Przedpełski twierdzi, że jakąś część kosztów pokryją miasta, w których zostaną zorganizowane spotkania. Innym źródłem dochodu będzie zysk ze sprzedanych biletów. Organizatorzy liczą również na wsparcie rządu, gdyż przygotowanie dwóch takich wydarzeń w krótkim, bądź co bądź, odstępie czasu jest naprawdę wymagające.

Jedno jest pewne – organizacja tego typu imprez jest świetną formą promocji zarówno dla Polski, jak i naszego sportu. To duże wydarzenie będzie można obstawiać w naszych rodzimych zakładach bukmacherskich (jeśli masz ochotę, już teraz sprawdź kod bonusowy Betfan). Wiele imprez jest także sponsorowanych przez niektóre firmy, więc być może jakiś bukmacher wspomoże organizację tych wydarzeń finansowo, choć rzecz jasna nie są to jeszcze żadne konkrety i potwierdzone informacje. Mimo wszystko możemy być dumni z polskiej siatkówki i tego, że po raz kolejny będziemy gościć kibiców tego sportu.