Mike i Bob Bryan kończą z tenisem

15 listopada 2019

Kończy się pewna epoka w świecie tenisa, gdyż bracia Bryanowie po wieloletniej karierze postanowili zakończyć grę zawodową. Powód? Stan zdrowia jednego z braci, a także zwyczajna przyczyna, jaką jest wiek – amerykańscy bracia mają 41 lat, więc to oczywiste, że nie będą grać już tak, jak dawniej. Co prawda panowie nie chcą odejść z dnia na dzień – planują jeszcze rozegrać kilka spotkań na kortach tenisowych.

Trzeba przyznać, że Bryanowie pokazali naprawdę wiele w swojej karierze. Wspólnie wygrali oni 118 turniejów, przy czym było w tym kilkanaście wielkoszlemowych. W czym tkwi sukces bliźniaków? Ich przewagą nad przeciwnikami było doskonałe porozumienie – można powiedzieć, że bracia rozumieli się bez słów (bardziej przesądni mogą uważać, że to magiczna zdolność bliźniąt). W dodatku mężczyźni stanowili dla siebie idealne uzupełnienie, gdyż Bob jest leworęczny, a Mike praworęczny. Oczywiście nie można zapominać o doskonałych warunkach fizycznych i przygotowaniu, ponieważ bracia nie oszczędzali się podczas treningów. Stanowili naprawdę trudnych orzech do zgryzienia dla przeciwników, co widać po wynikach i zwycięstwach bliźniaków Bryan.

O co chodzi z problemami zdrowotnymi? Bob Bryan w zeszłym sezonie nie pojawił się u boku brata, ponieważ przeszedł operację biodra. W tym czasie Mike grał z Jackiem Sockiem. Co prawda panowie zdobyli dwie nagrody (na Wimbledonie i w Nowym Jroku na Flushing Meadows), jednakże wszyscy oczekiwali na powrót Boba. Fakt, tenisista wrócił nieco szybciej, ponieważ planowany okres rekonwalescencji wynosił 9 miesięcy, a Bob Bryan wrócił na kort już po 5 miesiącach. Mimo wszystko nie był to aż tak spektakularny powrót.

Bracia Ryan zagrają swój ostatni sezon. Zapowiadają, że planują grać jak najwięcej w Stanach. Jednak bariera zdrowotna i, nie oszukujmy się, wiekowa jest na tyle poważna, że fani nie spodziewają się spektakularnych wygranych. Bracia odejdą dokładnie 25 lat po swoim debiucie i nawet w tym samym miejscu, w którym zaczęli – podczas przyszłorocznego US Open (za jakiś czas sprawdź STS kod promocyjny, bo być może ten operator zaproponuje coś na to wydarzenie).

Oczywiście tak jak każdy turniej tenisa, tak i ten (szczególnie przy okazji ostatnich rozgrywek braci Bryan) będzie można obstawić u większości bukmacherów. Tenis jest w Polsce jedną z najczęściej wybieranych dyscyplin sportowych, więc nie może zabraknąć w ofercie bukmacherskiej szeroko rozwiniętej propozycji dla naszych graczy. Nawet niektórzy operatorzy przygotowują specjalne bonusy na ten sport (sprawdź kod bonusowy eToto, ponieważ ten bukmacher posiada dedykowaną promocję na tę dziedzinę sportu). Także sprawdź PZbuk kod bonusowy, gdyż u tego bukmachera oferowana jest Komborakieta, przy której firma podwyższa ewentualne wygrane dla wszystkich spotkań tenisowych.

Jeśli masz także chęć, sprawdź LVbet kod bonusowy, ponieważ u tego bukmachera za każdy postanowiony kupon (także na tenisa) można otrzymać punkty lojalnościowe, które można wymienić na inne bonusy. Inną ciekawą opcję proponuje bukmacher Betfan – jest to Radar 365, przy którym każdego dnia oferowany jest całkiem inny bonus, w tym można znaleźć również opcje na tenisa (zatem sprawdź Betfan kod bonusowy). Zatem zawsze znajdzie się operator, u którego zainteresowane osoby będą mogły obstawić z kodem promocyjnym spotkania tenisa.

Odejście bliźniaków Bryan kończy pewną epokę w tenisie, jednakże trzeba umieć godzić się z upływającym czasem. Teraz najważniejsze jest to, aby bracia zadbali o swoje zdrowie. Dobrą wiadomością jest to, że nie odchodzą oni z dnia na dzień, więc fani mają jeszcze szansę ich zobaczyć na korcie.