Marii Szarapowej nie zobaczymy na Igrzyskach Olimpijskich 2020

9 grudnia 2019

Maria Szarapowa oznajmiła, że w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Japonii nie weźmie udziału. Powodów może być wiele – od kontuzji, które w ostatnim czasie pojawiają się u tenisistki dosyć często, po niewygodną sytuację spowodowaną dopingiem, który wykryto w 2016 roku. Teoretycznie Szarapowa mogłaby otrzymać tak zwaną dziką kartę, ale właśnie z powodu dopingu byłaby to kontrowersyjna decyzja. Być może to dlatego tenisistka zdecydowała, że Igrzyska odpuszcza, za to pojawi się na turnieju World Team Tennis League w USA (spotkania tenisa można obstawić u legalnych bukmacherów, sprawdź Betclic kod promocyjny).

Doping Marii Szarapowej wstrząsnął całym sportowym światem, gdyż do tej pory rosyjska tenisistka uznawana była za symbol uczciwej gry i ciężkiej pracy. Najlepiej opłacana sportsmenka świata brała lek o nazwie meldonium, który od 1 stycznia 2016 roku znalazł się na liście zabronionych substancji. Szarapowa otrzymała list z informacją o zmianach w przepisach i o nowej liście niedozwolonych substancji, lecz ani ona, ani nikt z jej sztabu nie dopatrzył się tej zmiany. Szarapowa sama przyznała, że bierze ten lek od 10 lat (ponoć miał być przez nią stosowany przy zaburzeniach rytmu serca oraz niedoborze magnezu) i popełniła błąd, nie zapoznając się z nową listą leków zabronionych. Tenisistka została zawieszona w ramach kary na dwa lata, choć skrócono jej karę do 1,5 roku.

fortuna

Po powrocie Szarapowa nie błyszczy już tak, jak dawniej. Pojawiały się wcześniej plotki o tym, że tenisistka pewnie zakończy swoją karierę, lecz jak widać – wciąż próbuje wrócić do formy po nieobecności. Jeszcze w tym miesiącu powinien się odbyć jeden mecz z udziałem Szarapowej – 19 grudnia w Abu Zabi Szarapowa miała zmierzyć się z Amandą Anisimovą, jednakże w najnowszej drabince turniejowej widać, że to spotkanie najprawdopodobniej się nie odbędzie (za to resztę można obstawić, więc sprawdź kod bonusowy Fortuna).

Za to mamy pewność, że w przyszłym roku Rosjanki nie zobaczymy w Japonii (odbierz już teraz od betfan bonus na start i obstawiaj w przyszłym roku Igrzyska). Szarapowa twierdzi, że cieszy się z faktu, że będzie mogła wziąć udział w turnieju w Stanach, choć trzeba przyznać, że brzmi to co najmniej gorzko, ponieważ doskonale wiemy, że gdyby nie afera z dopingiem, gwiazda formatu Szarapowej nie zadowoliłaby się takimi zawodami.

Trzeba jednak również brać pod uwagę kondycję Szarapowej. Aktualna pozycja tenisistki nie jest tak spektakularna i złośliwi twierdzą, że jest to wina odstawienia leku branego wcześniej przez Szarapową. Rosjanka wróciła do gry w 2017 roku, otrzymawszy dzikie karty. Już wtedy spotkało się to ze sporym sprzeciwem ze strony innych tenisistów. Wtedy Szarapowa znowu zaczęła się piąć w górę rankingów, do lutego tego roku. Wtedy sportsmenka przeszła operację barku i to uruchomiło lawinę kontuzji – pojawiły się problemy z udem i łokciem. Oczywiście nie można także zapomnieć o tym, że czas nieubłaganie leci, również dla Szarapowej. To jedna z najstarszych tenisistek, a młodsza konkurencja nie próżnuje, a starannie się przygotowuje do spotkań ze starszymi koleżankami. Być może za jakiś czas Szarapowa postąpi jak Agnieszka Radwańska, która po licznych kontuzjach zdecydowała się zakończyć karierę, ponieważ nie chciała przebijać się do poważniejszych turniejów przez kwalifikacje.

Tenis jest jednym z najchętniej obstawianych sportów w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że niektórzy bukmacherzy oferują promocje wyłącznie na tę dyscyplinę – chociażby sprawdź kod bonusowy eToto Bonus Return. Jeśli chcesz obstawiać inne dyscypliny, sprawdź Forbet kod promocyjny i zobacz, co aktualnie bukmacherzy mają w swojej ofercie.