Manchester United pokonał Crystal Palace!

17 lipca 2020

Rozgrywki piłkarskiej Premier League wkraczają powoli w decydującą fazę. Znamy również decyzję Trybunału Arbitrażowego, która dotyczy kary dla Manchesteru City. Klub prowadzony przez Pepa Guardiole nie zostanie wykluczony z Ligi Mistrzów, co oznacza że piąte miejsce w angielskich rozgrywkach nie będzie gwarantowało gry w Champions League. Na to liczyło kilka zespołów, które biją się o czołowe lokaty w tym sezonie. Poznaliśmy już mistrza Anglii, którym w tym sezonie została drużyna Liverpool FC. Za plecami The Reds niemal na pewno zameldują się gracze z niebieskiej części Manchesteru. Ekscytująca jest również walka o utrzymanie w lidze i wygląda na to, że drużyny z dolnych okolic tabeli będą rywalizować między sobą do samego końca. My jednak chcielibyśmy się w tym artykule skoncentrować na drużynie Manchesteru United, która nadal ma szansę na zajęcie miejsca na podium angielskiej Premier League. Wykorzystaj kod promocyjny Forbet odbierz i typuj spotkania Premier League.

Zawodnicy Manchesteru United odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo w 36. kolejce rozgrywek Premier League. Piłkarze pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera pokonali na wyjeździe Crystal Palace 2:0. Dzięki tej wygranej Manchester United nadal liczy się w walce o podium w tym sezonie. W trakcie 36. kolejki zwycięstwa odniosły oba zespoły, które rywalizują w tym sezonie z popularnymi Czerwonymi Diabłami o miejsce w czwórce. Mowa tu o drużynach Leicester City oraz Chelsea Londyn. Dlatego też podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wiedzieli, że muszą zwyciężyć z drużyną Crystal Palace, jeśli chcą nadal liczyć się w walce o najwyższe cele. Ich przeciwnicy są już pewni utrzymania się w Premier League i ostatnio nie prezentują zbyt wysokiej formy, dlatego morale zawodników United były przed tym meczem naprawdę wysokie. Sprawdź jak działa przygotowany przez firmę Betfan kod promocyjny odbierz i obstawiaj wybrane przez siebie wydarzenia sportowe.

Przebieg meczu

Gospodarze nie mieli jednak zamiaru ułatwiać Manchesterowi United zadania w tym spotkaniu. Początek meczu zdecydowanie należał do drużyny Crystal Palace. Pierwszej groźnej akcji w wykonaniu gospodarzy byliśmy świadkami po dwóch minutach od rozpoczęcia spotkania, kiedy to potężnie na bramkę United uderzył Wilfired Zaha. Na posterunku był jednak David De Gea, który bez większych problemów wybronił uderzenie zawodnika Crystal Palace. Trzeba przyznać, że zawodnicy United powoli się rozkręcali, jednak przez długi czas nie mogli wypracować sobie odpowiedniej przewagi na boisku. W okolicach 12. minuty goście mieli rzut rożny, z którego dośrodkowanie spadło na głowę Harrego Maguire’a. Ten jednak oddał strzał, który przeleciał nad poprzeczką bramki. Po dwóch kwadransach fantastyczną sytuację miał młody Mason Greenwood, jednak niefortunnie skiksował przy próbie oddania strzału. W 39. minucie kolejną okazję na strzelenie bramki miał Maguire, ale i tym razem nie udało mu się pokonać bramkarza Crystal Palace. Przetestuj STS kod bonusowy odbierz i stawiaj kupony na wybrane przez siebie mecze piłkarskie.

sts

Na minutę przed końcem pierwszej połowy gospodarze domagali się od sędziego rzutu karnego. Zaha został przewrócony w polu karny, jednak gwizdek arbitra w tej sytuacji nie zabrzmiał. To postanowili wykorzystać goście, którzy w doliczonym czasie gry wpakowali piłkę do bramki gospodarzy. Świetnie spisujący się w United Bruno Fernandes obsłużył podaniem Marcusa Rashforda, który bez zastanowienia prostym zwodem ominął obrońców, a następnie położył golkipera Crystal Palace, dzięki czemu mógł spokojnie umieścić piłkę w siatce. Chwilę później gospodarze mogli doprowadzić błyskawicznie do remisu, jednak uderzenie Milivojevicia z rzutu wolnego fantastycznie wybronił David de Gea. Tak zakończyła się pierwsza odsłona tego spotkania. Przekonaj się jak działa przygotowany przez bukmachera Fortuna kod bonusowy odbierz i typuj bez żadnych ograniczeń.

W drugiej połowie nadal lepiej spisywali się zawodnicy Crystal Palace. Dziesięć minut po wznowieniu gry udało im się nawet trafić do siatki. Zaha świetnie podawał do Ayew, jednak ten znajdował się na minimalnym spalonym, przez co sędzia nie mógł uznać tej bramki. Gospodarze przez cały czas szukali bramki wyrównującej, jednak to zawodnicy United wyprowadzili decydujący cios w tym spotkaniu. Najpierw na kwadrans przed końcem akcja dwójki Fernandes-Rashford zakończyła się strzałem w słupek tego pierwszego. Trzy minuty później nie było już czego zbierać. Akcję ponownie przeprowadzali wyżej wymienieni zawodnicy, a strzałem zakończył ją Anthony Martial. Tym samym United odniosło niezwykle cenne zwycięstwo. Sprawdź jak funkcjonuje udostępniony przez firmę Betclic kod bonusowy odbierz i obstawiaj poczynania swoich ulubionych zawodników.