Mamed Khalidov znowu w klatce

2 grudnia 2019

7 grudnia, czyli w najbliższą sobotę, będziemy mogli zobaczyć kolejną galę KSW, tym razem organizowaną w Gliwicach. Jest to o tyle wyjątkowe wydarzenie, że po rocznej przerwie do walki powraca Mamed Khalidov, który jest byłym mistrzem KSW w wadze półciężkiej i wagi średniej. Khalidov zawalczy ze Scottem Askhamem, czyli z aktualnym mistrzem wagi średniej.

Khalidov jest po dwóch przegranych walkach z rzędu z Tomaszem Narkunem. Sportowiec stwierdził, że potrzebował rocznej przerwy po to, by spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi. Jak się jednak okazało, synowie są największymi fanami Khalidova i gorąco zachęcali ojca do powrotu do walk. Tak więc będziemy mogli ponownie zobaczyć Khalidova w klatce podczas walki wieczoru (z tej okazji sprawdź kod bonusowy Betclic).

A jak prezentują się pozostali zawodnicy? Niektórzy z niecierpliwością oczekują walki dwóch olimpijczyków, czyli Damiana Janikowskiego (zapaśnik) oraz Szymona Kołeckiego (sztangista). Kołecki oprócz srebrnego medalu w Sydney i złotego w Pekinie, może pochwalić się także pokonaniem samego Mariusza Pudzianowskiego. Ogólnie sztangista wygrał cztery walki (w tym ostatnią z Tonym Gilesem), a przegrał dwie, lecz miał naprawdę wymagających przeciwników (Michał Materla oraz Alaksandar Ilić).

Do ciekawszych walk należeć będzie także walka pań – płci pięknej nie zabraknie na tej gali. Zawalczy Karolina Owczarz (bokserka, zawodniczka MMA oraz była sportowa dziennikarka sportowa pracująca dla Polsatu Sport) z Aleksandrą Rolą. Z social mediów wiemy, że panie nie pałają do siebie entuzjazmem – szczególnie na Twitterze doszło do kilku utarczek słownych. Ciekawe, jak ten konflikt rozwiąże się w oktagonie. Kursy bukmacherskie wskazują na Rolę, ale nie wiadomo, co może się wydarzyć (już dziś sprawdź kod bonusowy Totolotek).

Oprócz wcześniej wymienionych zawodników zawalczy jeszcze Grzegorz Szulakowski, a jego przeciwnikiem będzie Shamil Musaev. Michał Michalski spotka się z Albertem Odzimkowskim. Vinicius Bohrer skrzyżuje rękawice z Arturem Sowińskim. Rywalem Michała Włodarka będzie Srđan Marović. Z kolei Michael Dubois zawalczy z Maciejem Kazieczko. Tak prezentuje się karta główna gali. Zobaczymy jeszcze walkę o pas tymczasowy kategorii piórkowej – Salahdine Parnasse kontra Ivan Buchinger (sprawdź kod bonusowy LVbet oraz kursy na poszczególne walki). Ogólnie powinno odbyć się 9 walk, w składzie opisanym jak wyżej. Jednak z doświadczenia wiemy, że zawodnicy mogą zmienić się do ostatniej chwili (i tak też było podczas ostatniej gali w Zagrzebiu).

W tym roku KSW rozpieszcza fanów walkami – dopiero co odbyła się gala w Zagrzebiu, gdzie Polacy wypadli naprawdę bardzo dobrze. Aktualna gala zacznie się o godzinie 19. i jej gospodarzami będą Paweł Wójcik oraz Waldemar Kasta. Z kolei Mateusz Borek poprowadzi studio. Jeśli interesuje Cię to wydarzenie, już teraz możesz sprawdzić, jaki przygotował PZBuk bonus na start. A gdzie można zobaczyć transmisję? Standardowo należy wykupić dostęp i można tego dokonać poprzez Cyfrowy Polsat lub kanałami internetowymi, łącznie z oficjalną stroną federacji KSW.

Na pewno będzie można także obstawić powyższe walki u legalnych, polskich bukmacherów (sprawdź Forbet kod bonusowy). Jak wyglądają kursy aktualnie? Jeśli spojrzymy na walkę wieczoru (doskonale wiemy, że to właśnie ta walka interesuje wszystkich najbardziej), zauważymy, że bukmacherzy dają większe szanse aktualnemu mistrzowi, Askhamowi. Khalidov miał roczną przerwę. Z jednej strony nie wiemy, jak w praktyce wygląda jego kondycja, a z drugiej miał sporo czasu na regenerację oraz dodatkowe treningi. Jedno jest pewne – Khalidova nie należy lekceważyć.