Lokomotiw górą! Krychowiak dał popis umiejętności

16 marca 2020

Rozgrywki piłkarskie w większości krajów Unii Europejskiej są obecnie zawieszone. Nikogo nie powinien więc dziwić ogromny wzrost zainteresowania ligą rosyjską, która nadal rozgrywa swoje mecze i w dodatku przy pełnych trybunach. Dla fanatyków z Polski jest to jeszcze ciekawszy wątek, ponieważ mają tam możliwość oglądać w akcji reprezentantów Polski. Nie dziwi więc spora oglądalność 22. kolejki rosyjskiej Premier League. Zwłaszcza, że rozgrywane spotkania stały tam na naprawdę wysokim poziomie. Emocje są jeszcze większe za sprawą formy, którą prezentują polscy piłkarze (możesz sprawdzić na te wydarzenia kod promocyjny STS VIP).

Wyśmienity mecz zaliczył defensywny pomocnik z Polski, czyli Grzegorz Krychowiak. Zdecydowanie można go uznać za głównego aktora w spotkaniu pomiędzy zespołami FK Rostów a Lokomotiwem Moskwa. Drużyna Polaka odniosła zwycięstwo 3:1, a reprezentant Polski skończył ten mecz z dorobkiem jednej bramki oraz asysty. Przez pewien okres Krychowiak w protokole był wpisano jako strzelec dwóch bramek, jednak jedna został przypisana na konto bramkarza FK Rostów, jako bramka samobójcza. Świetnego występu Polaka nie mógł nawet przyćmić spowodowany przez niego rzut karny.

Hit w lidze rosyjskiej

W momencie gdy większość rozgrywek piłkarskich w Europie stanęło za sprawą koronawirusa, liga rosyjska rozgrywa nadal swoje spotkania i robi to przy trybunach pełnych kibiców. Identycznie było tego dnia na Arenie Rostów, gdyż zgromadzeni kibice oczekiwali stojącego na dobrym poziomie oraz niezwykle emocjonującego spotkania. Przed tym spotkaniem zespoły sąsiadowały w tabeli rozgrywek, posiadając identyczną liczbę zdobytych punktów. Nie bez powodu ten mecz został pozostawiony jako deser 22. kolejki w Premier Lidze. Stawka tego spotkania była naprawdę wysoka, ponieważ zwycięzca mógł wskoczyć na podium, a nawet przeskoczyć drugi w tabeli FK Krasnodar (Forbet bonus powitalny VIP).

forbet

Mecz w podstawowym składzie rozpoczęli obaj reprezentanci Polski, czyli Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus. Spotkanie rozpoczęli na swoich typowych pozycjach i od początku musieli odpierać kolejne zapędy drużyny gospodarzy. Pierwsza groźna sytuacja ze strony drużyny miała miejsce w 18. minucie. kiedy to defensywny pomocnik naszej kadry odpowiedział potężnym strzałem zza pola karnego na ataki FK Rostów, z którym nie małe problemy miał bramkarz ekipy gospodarzy. Było to poważne ostrzeżenie dla drużyny z Rostowa od Krychowiaka, który w końcowych piętnastu minutach pierwszej połowy zagrał fenomenalnie i miał ogromny udział przy trzech trafieniach dla Lokomotiwu. Głównie dzięki niemu drużyna z Moskwy zgarnęła w tym spotkaniu komplet punktów (Fortuna bonus powitalny VIP).

Przebieg spotkania

W 34. minucie meczu Polak świetnie doskoczył do piłki przed polem karnym rywala i mimo sporej odległości od bramki, podjął decyzję o strzale z woleja. Uderzenie było prawie idealne i sprzyjało mu trochę szczęścia, ponieważ piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a później od głowy bramkarza wpadając do bramki. Piłkarze drużyny ze stolicy Rosji nie dali długo cieszyć się jedną bramką, ponieważ w kolejnych minutach poszli za ciosem. Po podaniu od Grzegorza Krychowiaka na strzał zza pola karnego zdecydował się Rifat Żamaletdinow. I tym razem bramkarz gospodarzy Siergiej Piesjakow był bez szansa, a na tablicy widniał już wynik 2:0 (Totolotek bonus powitalny VIP).

W 42. minucie nie było już żadnych wątpliwości co do trafienia Krychowiaka. Polak świetnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i uderzeniem z pierwszej piłki wpakował piłkę do siatki. Asystę przy tym golu zanotował inny reprezentant Polski, Maciej Rybus. Było to dla niego czwarte kluczowe podanie w tym sezonie. Jeśli chodzi zaś o liczby Krychowiaka to po niedzielnym meczu ma on na swoim koncie dziewięć bramek oraz dwie asysty. Dzięki zwycięstwu Lokomotiw Moskwa awansował na drugie miejsce w tabeli (Betfan kod bonusowy VIP).