Liga NBA. Boston Celtics po niesamowitym meczu pokonali drużynę Los Angeles Clippers

14 lutego 2020

Drużyna Celtics dzień przed corocznym Weekendem Gwiazd pokonała zespół Los Angeless Clippers dopiero po dwóch dogrywkach. W Bostonie tego wieczoru w czwartek kibicie obejrzeli nie standardowe 48, a 58 minut wspaniałej koszykówki.

Boston Celtics nie pozwolili się złamać drużynie z Los Angeles i po fantastycznym meczu, do którego potrzebne były aż dwie dogrywki, pokonali rywali z Hollywood 141:133. Świetne zawody rozegrał niski skrzydłowy drużyny z Bostonu Jayson Tatum, Amerykanin wykorzystał 14 z 23 oddanych rzutów z gry, w tym 5 na 10 za trzy punkty, co łącznie przynosiło mu 39 punktów. Do tego dorobku swoje 31 punktów dołożył rozgrywający Marcus Smart. To spotkanie na długo pozostanie w głowach kibiców NBA, gdyż przebieg tego meczu było niezwykle emocjonujący oraz niecodzienny (mecze koszykówki można obstawiać u legalnych bukmacherów, na przykład wykorzystując kod promocyjny LVBet online).

Niezwykły przebieg spotkania

Na 47 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry rzutem zza łuku popisał się skrzydłowy drużyny z Los Angeles Marcus Morris. To zagranie doprowadziło do remisu 114:114. Mecz mógł zostać zakończony przez Celtics w samej końcówce, jednak rozgrywający Kemba Walker ku swojemu zdziwieniu nie trafił z wyskoku równo z syreną. W niezłych opałach znaleźli się zawodnicy z Bostonu w pierwszej dogrywce. Clippers wyszli na prowadzenie 122:118. Wówczas za trzy punkty trafił świetnie dysponowany tego dnia Morris. Drużyna, której trenerem jest Brad Stevens zdołała odrobić straty i dwie świetne akcje Tatuma doprowadziły do rezultatu 127:124. Z ratunkiem przybył wtedy Landry Shamet, który rzutem za trzy trafił i na tablicy znów widniał remis (PZBuk kod promocyjny online).

Zawodnikiem, który tym razem pomylił się w końcówce, był Jayson Tatum. Kibice zgromadzeni w hali TD Garden byli świadkami dziesięciu dodatkowych minut gry. Często przytaczane powiedzenie, że nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić, przy tej okazji nie miało racji bytu. Zespół prowadzony przez Brada Stevensa poszedł za ciosem w drugiej dogrywce, a kluczowym trafieniem za 3 punkty popisał się Gordon Hayward, po którym drużyna z Bostonu objęła prowadzenie 137:131 (kod promocyjny Betfan online).

betfan belka

Kolejne zwycięstwo

Było to siódme zwycięstwo z rzędu na własnej hali drużyny Boston Celtics, która dodatkowo może pochwalić się zwycięstwem w 8 z 9 ostatnich spotkań w lidze. Mimo nieskuteczności Gordona Haywarda, który wykorzystał zaledwie 6 na 21 oddanych rzutów, nie pomylił się w najważniejszym momencie. Było to drugie spotkanie Celtics z drużyną z Los Angeles w tym sezonie. Pierwsze rozegrane 20 listopada również potrzebowało dogrywki. Wówczas triumfowali zawodnicy prowadzeni przez Doca Riversa. Tym razem efektu nie przyniosło 35 punktów, które zdobył Lou Williams oraz 28 punktów skrzydłowego Kawhiego Leonarda (Totolotek kod bonusowy online). Drużyna z miasta aniołów musiała jednak sobie radzić bez Paula George’a, który musiał opuścić parkiet w drugiej kwarcie ze względu na problemy ze ścięgnem udowym.

NBA All-Star Weekend – kiedy?

Świetne spotkanie tych dwóch drużyn to idealne zaproszenie na NBA All-Star Weekend. Jest to trzydniowe święto koszyków, które rozpocznie się w piątek 14 lutego. Już w piątek obejrzeć będzie można zmagania celebrytów oraz młodych gwiazd ligi. Sobota przyniesie udział zawodników w różnych konkursach między innymi cieszący się największą popularnością konkurs wsadów. Niedziela stoi pod znakiem tego na co czekają wszyscy fani koszykówki na całym świecie. Najlepsi z najlepszych zagrają w 69. Meczu Gwiazd NBA (kod bonusowy Betclic online). To drugi rok z rzędu kiedy drużyny wybrali LeBron James oraz Giannis Antetokounmpo. W nowej formule spotkania zawodnicy oraz kibice uhonorują zmarłego niedawno w tragicznym wypadku Kobego Bryanta.