Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce

2 lutego 2021

O zakładach bukmacherskich w Polsce ostatnimi czasy jest dosyć głośno. Wszystko to przez zmiany prawne, które miały miejsce w 2017 roku. Co takiego się wydarzyło? Ustawa Hazardowa, która obowiązywała do tamtej pory, uległa nowelizacji. W jej wyniku na polskim rynku zabroniono dostępu do podmiotów, które nie płacą podatków w Polsce. Dostawca Internetu ma obowiązek blokować domeny bukmacherów nielegalnych. Jeśli chcesz wiedzieć, jacy są legalni polscy bukmacherzy online, przeczytaj nasz artykuł, a nie będziesz mieć więcej wątpliwości w tym temacie. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Szacuje się, że rynek zakładów bukmacherskich w Polsce jest wart około pięciu miliardów złotych. Niestety większość tej kwoty trafia do bukmacherów nielegalnie działających w Polsce. Czy to oznacza zepsucie całego rynku bukmacherskiego? Co na to specjaliści? Jak korzystać legalnie z zakładów bukmacherskich? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Warto zacząć od tego, że całą sytuację rynku bukmacherskiego, czyli inaczej zakładów wzajemnych w kraju, określa i reguluje ustawa o grach hazardowych. Ta ustawa obowiązuje już od siedmiu lat, zaś weszła w życie w 2010 roku. Na samym początku ustawa nie określała możliwości brania udziału w zakładach przez internet, natomiast w lipcu 2011 roku weszła jej nowelizacja, która dała możliwość zakładów online, jest tylko jeden warunek: na prowadzenie i organizację zakładów online trzeba uzyskać zgodę Ministra Finansów. W ogóle, żeby zacząć legalną działalność bukmacherską w Polsce, to trzeba mieć na nią pozwolenie od Ministra Finansów, tak jest ze wszystkimi legalnymi firmami bukmacherskimi.

Niestety szara strefa zakładów bukmacherskich na terenie kraju jest ciągle obecna, trudno z nią walczyć, bo w większości przypadków wszystko dzieje się online. To sytuacja niebezpieczna zarówno dla państwa, legalnie działających firm bukmacherskich, jak i samych klientów zakładów.

Sytuacja przed nowelizacją ustawy hazardowej

Rynek zakładów w bukmacherskich w Polsce, według analizy specjalistów, był w 90 % nielegalną działalnością operatorów, którzy na terenie kraju prowadzili swoje zakłady całkowicie bezprawnie. W 2010 roku polski rząd przyjął ustawę o grach hazardowych, która określała warunki istnienia wszystkich zakładów bukmacherskich, odprowadzania podatków i korzystania z usług zakładów przez użytkowników. W 2011 roku weszła możliwość prowadzenie zakładów online, z której skorzystali praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy w kraju. Warto wspomnieć, że prowadzenie legalnej działalności bukmacherskiej w Polsce wiąże się z uzyskaniem pozwolenia Ministra Finansów i spełnienia określonych ustawą warunków.

Jacy bukmacherzy internetowi są nielegalni?

Nasz artykuł będzie dotyczył w tej części nielegalnych bukmacherów internetowych, ponieważ dostęp do takich zakładów online jest dużo łatwiejszy niż zawarcie zakładu w stacjonarnym nielegalnym punkcie. Internet dał z jednej strony możliwość szybkiego i sprawnego rozwoju oferty zalegalizowanych bukmacherów (chociażby dał możliwość zakładów LIVE), lecz z drugiej strony to właśnie w Sieci problem nielegalnych zakładów stał się największy.

Trzeba powiedzieć, że jeśli omawiamy nielegalnych bukmacherów, to mamy na myśli firmy działające niezgodnie z prawem w naszym kraju. Niejeden bukmacher internetowy działa zupełnie legalnie w innych krajach Unii Europejskiej, ale ci bukmacherzy w Polsce nie mogą legalnie organizować zakładów wzajemnych. Wszystko spowodowane jest podatkami – legalny bukmacher odprowadza podatek w wysokości 12%, natomiast firmy zarejestrowane w tak zwanych rajach podatkowych tego nie robią.

milenium 1

Zakłady bukmacherskie online, nawet te legalne, chcą oczywiście zarobić. Odprowadzanie podatku w tak wysokiej kwocie mogłoby zaszkodzić finansom firm bukmacherskich, dlatego odpowiednią sumę pobiera się z depozytu, który wpłaca gracz. Wielu klientom nie podoba się taki stan rzeczy, więc wolą obstawiać zakłady u niekoniecznie legalnych zakładów bukmacherskich.

Nie należy podejmować gier hazardowych u podmiotów działających niezgodnie z prawem w naszym kraju – to oczywiste. W wyniku nowej ustawy hazardowej za udział w nielegalnych zakładach na nieuczciwego gracza mogą czekać konsekwencje prawne. Można otrzymać grzywnę w wysokości nawet 120 stawek dziennych. Zostaje się zobowiązanym do oddania ewentualnej wygranej wraz z wpłaconym wcześniej depozytem przez klienta.

Dlatego nie warto decydować się na podmioty nielegalne, mimo że z początku może wydać się to opłacalne – nielegalni internetowi bukmacherzy będą kusić i zachęcać. Konieczność zwrócenia wygranej wraz z depozytem oraz dodatkowa kara pieniężna to żadna oszczędność. Dodatkowo nielegalnym podmiotom zdarzało się znikać z Sieci dosłownie z dnia na dzień. Niektóry z nich posiadają licencje w bardzo egzotycznych lokacjach np. Curacao. W praktyce depozyty gracza nie podlegają żadnej ochronie – oczywiście bukmacherzy legalni w Polsce zapewniają swoim klientom bezpieczeństwo pod tym kątem.

Polscy bukmacherzy po nowelizacji Ustawy Hazardowej

Sytuacja przed zaktualizowaniem przepisów wyglądała tak, że około 90% działalności bukmacherskiej w Sieci prowadzili zagraniczni bukmacherzy. Nie były to podmioty zarejestrowane w Polsce a w innych krajach Unii Europejskiej, które oferowały dużo niższe podatki. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zakłady określane przez nas mianem nielegalnych są legalne w innych krajach, jednakże jeśli żyjemy w Polsce, interesuje nas prawo panujące na terenie naszego państwa. W tym przypadku prawo Polski jest nadrzędne. Internet wymaga się w pewnym stopniu granicom państw, ale będąc mieszkańcem Polski możemy legalnie grać tylko u bukmacherów posiadających polską licencję.

W Polsce funkcjonuje 12% podatku od obrotu gracza. Bukmacherzy chcąc zarobić, przerzucają koszta na swoich klientów, czyli to z ich depozytów jest odprowadzony podatek. Dlatego część typerów nie chce korzystać z usług podmiotów legalnych – jeśli ktoś gra nielegalnie, nie odczuwa 12% podatku.

Trzeba przyznać, że należność podatkowa w Polsce jest bardzo wysoka, natomiast kierowanie się w stronę zakładów nielegalnych jest niezgodne z prawem i taktowane jest jako przestępstwo skarbowe. 12% podatek od obrotu wynosi około 60% GGR, czyli Gross Gaming Revenue, czyli różnicą między wpłatami, wypłatami. Dlaczego wchodzą w grę tylko legalni bukmacherzy w Polsce?

Co grozi za nieuczciwą grę?

Korzystanie z usług nielegalnych zakładów bukmacherskich jest przestępstwem. Karą za taki czyn jest przymus zwrotu wygranej oraz grzywna – niekiedy wynosi ona nawet 120 stawek dziennych.

Aby gracze mieli trudniejszy dostęp do nielegalnych w Polsce stron internetowych, dostawca Internetu ma obowiązek banować, czyli blokować tego typu witryny. Powstał nawet specjalny rejestr, w którym pojawiają się adresy zablokowanych stron z nielegalnych hazardem (Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą).

Dlaczego legalny bukmacher?

Na naszej stronie piszemy jedynie o legalnych bukmacherach, odradzając granie u niesprawdzonych źródeł. W Polsce każdy bukmacher musi mieć swoją siedzibę na terenie kraju i działać na podstawie koncesji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Typując w niesprawdzonych miejscach, nie tylko nie mamy pewności, czy wygrane pieniądze zostaną wypłacone, ale też narażamy się na wysokie mandaty. Nie dajcie się więc skusić dużymi bonusami czy atrakcyjnymi bonusami okresowymi lub na tak zwany dobry początek – najważniejsze to żeby działać według prawa.

forbet

Legalny bukmacher to jednak dopiero początek. Działających w ten sposób serwisów bukmacherskich jest kilka i nie powinniśmy ograniczać się do tylko jednego z nich. Każdy serwis bukmacherski ocenia szanse spotkań według swoich kryteriów i często warto sprawdzić, który oferuje najkorzystniejsze dla nas kursy. Uważne sprawdzanie kilku źródeł naraz jest kluczem do maksymalizacji wygranej, a duży wybór i przejrzystość serwisów czyni z tego wyjątkowo łatwą rzecz.

Co robić, żeby bezpiecznie korzystać z usług zakładów bukmacherskich zwłaszcza tych, które oferują zakłady online?

Po pierwsze: przeczytać regulamin usług, żeby poznać swoje prawa i obowiązki, a także to, na co się zgadzamy akceptując warunki umowy w trakcie rejestracji do serwisu;
Po drugie: być ostrożnym w przypadku lokowania środków na zakłady nowe i nieznane;
Po trzecie: korzystać z legalnych bukmacherów.

Nielegalnie działające zakłady bukmacherskie w Polsce znacząco narażają państwowy budżet na straty. Z drugiej jednak strony wysyp nielegalnych bukmacherów i niewielka ilość bukmacherów działających zgodnie z prawem to wynik dużych stawek podatkowych i w ogóle całego sposobu opodatkowania operatorów zakładów bukmacherskich. Ci, którzy prześwietlają rynek bukmacherski w Polsce twierdzą, że zmiany w tym aspekcie mogą przynieść naprawdę dużo korzyści. Póki co jednak administracja państwowa ze swojej strony może jedynie blokować dostęp do stron, które działają na terenie Polski nielegalnie. Wiąże się to nie tylko z odmową samego dostępu do danej strony, ale także z brakiem możliwości dokonywania wszelkich płatności internetowych na rzecz transakcji z nielegalnie działającymi bukmacherami.

Aby więc nie trafić do nielegalnego zakładu, należy przed założeniem konta na stronie internetowej bukmachera upewnić się, czy faktycznie działamy zgodnie z polskim prawem, a dane firmy to bukmacherzy zarejestrowani w Polsce.

Jaki bukmacher działa zgodnie z prawem?

Taki, który jest zarejestrowaną firmą w Polsce, odprowadza tu podatki i działa zgodnie z polskim prawem. Zapewne niejeden niedoświadczony gracz w tej chwili zastanawia się, w jaki sposób rozpozna legalnego bukmachera. Mamy na to odpowiedź – po licencji Ministerstwa Finansów. Każdy legalny zakład pochwali się na swojej oficjalnej stronie internetowej takim zezwoleniem. W dodatku na samej stronie Ministerstwa również można odszukać tego typu informacje.

Wiemy jednak, że niektórzy klienci wciąż mogą być niepewni, więc za chwilę zaprezentujemy aktualną listę legalnych bukmacherów w Polsce. Warto jednakże zaznaczyć w tym momencie, że lista ta może ulec zmianie, gdyż coraz to nowsze firmy starają się o legalne zawieranie zakładów. Najlepiej zaglądać na stronę Ministerstwa Finansów, gdzie regularnie aktualizowany jest stan rzeczy, a także podane są wszystkie dane informacyjne o legalnych bukmacherach (numer licencji Ministerstwa Finansów, KRS, NIP).

Legalni Bukmacherzy 2020 w Polsce

Lista legalnych operatorów zakładów bukmacherskich nie jest za długa, ale ich oferta jest niewątpliwie różnorodna, choć, jak na branże przystało, są punkty styczne, pewniaki zakładów, które zawsze znajdą swoich zainteresowanych. Wśród legalnie działających zakładów bukmacherskich w Polsce należy wymienić takie firmy jak:

Jak widać, w 2018 roku powstało wiele nowych zakładów. W niektórych przypadkach oferta dopiero co się kształtuje, więc nie możemy o niej za wiele powiedzieć. Jednakże jeśli ktoś jest zainteresowany nowinkami w świecie bukmacherskim, zapewne będzie stale kontrolował, jak radzą sobie na rynku najnowsze zakłady.

Wszystkie wymienione powyżej zakłady bukmacherskie to firmy działające całkowicie legalnie na terenie Polski. Zdecydowanie bardzo dużym ułatwieniem dla wielu graczy jest możliwość obstawiania przez telefon bez wychodzenia z domu. Wielu z operatorów specjalnie dla swoich klientów stworzyło aplikacje mobilne, z których można skorzystać w wolnej chwili. Wybór, jaki mają użytkownicy w przypadku legalnych zakładów ma zdecydowany wpływ na chęć użytkowania poszczególnych opcji i obstawiania kolejnych typów.

Nowo powstałe zakłady bukmacherskie, które wymaganą licencję uzyskały stosunkowo niedawno, celują od razu w Internet, niekoniecznie w punkty stacjonarne. To właśnie w Sieci klienci mogą obstawiać swoje typy bukamcherskie. Jest to rozsądne i ekonomiczne posunięcie, ponieważ utrzymanie wielu lokali naziemnych jest dosyć drogie, a dzięki stronie internetowej bukmacherzy mają możliwość dotrzeć do ogromnej liczby klientów.

Legalny bukmacher Polska – jak go rozpoznasz?

Jest kilka czynników, na które każdy gracz powinien zwrócić uwagę podczas wyboru bukmacherów online. Mimo że istnieje Rejestr Domen Zakazanych, nowe strony nielegalnych bukmacherów pojawiają się jak grzyby po deszczu, a będąc precyzyjnym przenoszą się na inny adres. Dlatego ważne jest, aby każdy gracz doskonale wiedział jak się dowiedzieć, czy dany bukmacher jest legalny.

Dlatego wskażemy kilka uniwersalnych porad i aspektów, które powinny przykuć Twoją uwagę przed rejestracją u bukmacherów internetowych. Jeśli zwrócisz uwagę na poniższe cechy, na pewno nie wpakujesz się w kłopoty poprzez grę u nielegalnego bukmachera.
Po pierwsze, legalny bukmacher w Polsce posiada zezwolenie wydawane przez Ministerstwo Finansów. Dlatego zanim zarejestrujesz konto w jakiejkolwiek firmie bukmacherskiej, sprawdź to. Gdzie? Sam bukmacher pochwali się na swojej stronie numerem licencji, ponieważ to właśnie dzięki temu ma możliwość przyjmowania zakładów.
Więc porada numer jeden – legalne zakłady bukmacherskie posiadają zezwolenie na prowadzenie zakładów zgodnie z prawem. Te, które nie posiadają licencji, nie są brane pod uwagę.

Zakłady bukmacherskie Polska

Trzeba również pamiętać o tym, że zakłady bukmacherskie w Polsce mają ograniczenie wiekowe dla swoich użytkowników online. Nielegalni bukmacherzy nie zwracają uwagi na przykład na brak pełnoletności niektórych użytkowników. To także swego rodzaju zagrożenie społeczne. Brak kontroli nad tego typu nielegalnymi zakładami sprawia, że i państwo polskie jest w jakiś sposób odpowiedzialne prawnie za taką sytuację. Zagrożenia płynące z korzystania nielegalnych bukmacherów są więc jak widać bardzo realne. Dobrze zdawać sobie z nich sprawę, nawet jeśli ma się do czynienia tylko z legalnymi zakładami.

Polski rynek bukmacherski prężnie się rozwija i coraz więcej fanów rozmaitych dyscyplin sportowych typuje w swoich ulubionych dziedzinach. Popularność obstawiania zakładów nie dziwi – w końcu lata spędzone na oglądaniu spotkań sportowych to nie tylko rozrywka wynikająca z pasji, ale też przyswajanie ogromu informacji związanych z ulubionymi drużynami, zawodnikami czy nawet całymi ligami. Bukmacherzy pozwalają wykorzystać tę wiedzę i urozmaicić sobie oglądanie ulubionego sportu poprzez zakłady bukmacherskie. Nie tylko towarzyszą nam wtedy większe emocje, ale też można coś zarobić. Należy jedynie pamiętać, że bukmacherka zawsze powinna być przede wszystkim rozrywką, a nie źródłem pewnego zarobku.

Według najnowszych szacunków polski rynek zakładów bukmacherskich wart jest około pięciu miliardów złotych. Skąd tak duża popularność? Obecne regulacje w Polsce pozwalają grać bezpieczne u legalnych bukmacherów. Gracze stawiają przy tym na wygodę, więc choć w dużych miastach wciąż znajdziemy naziemne punkty bukmacherskie, ogromna część graczy woli typować i śledzić wyniki w Internecie. Bukmacher online przyciąga chętnych łatwością użytkowania, pozwalając na dostęp z poziomu dowolnego komputera, laptopa czy tabletu, a nawet smartfona. Zamiast ruszać na miasto i stać w kolejce, współczesny gracz może postawić zakład w trakcie pracy, będąc na wczasach czy stojąc w korku. Jest więc łatwo i przyjemnie – ale którego legalnego bukmachera wybrać i skąd czerpać wiedzę o rynku?

RynekBukmacherski.pl pomaga zorientować się w świecie zakładów bukmacherskich. Początkujący gracze znajdą tu niezbędne porady co do typowania i wybrania legalnych serwisów bukmacherskich, z kolei ci doświadczeni mogą liczyć na najnowsze wieści dotyczące zakładów – przede wszystkim badania rynku, ale także nadchodzące duże spotkania sportowe, zmiany w przepisach czy afery na rynku bukmacherskim. Nasi eksperci przyglądają się tendencjom i zwyczajom wśród zachowań największych bukmacherów, pomagając wyciągać przydatne dla każdego gracza wnioski.

kod promocyjny Betclic kod promocyjny Betfan Fortuna opinie kod promocyjny Fortuna kod promocyjny Forbet

fortuna

Czy można grać bez podatku?

Legalny bukmacher bez podatku? W przypadku legalnego bukmachera w Polsce nie ma mowy o tym, że podmioty posiadające licencję nie odprowadzają podatków. Jeżeli firma jest zarejestrowana na terenie naszego kraju, musi oddać państwu należny podatek. Jednak istnieje coś takiego jak gra bez podatku!

Mowa tu oczywiście o legalnych miejscach. Oczywiście w przypadku legalnych bukmacherów nie ma mowy o nieodprowadzeniu podatku, aczkolwiek niektóre firmy bukmacherskie posiadają w swojej ofercie promki, które chwytliwie mówią o grze bez podatku. Na czym to polega? Na tym, że do ewentualnej wygranej dodaje się kwotę, którą należy odprowadzić do Skarbu Państwa. Gracz ma zatem wrażenie, jakby podatek nie został opłacony, gdyż wygrywa więcej. Oczywiście jest to tylko złudzenie, bonus dodany od zakładu bukmacherskiego, a wszystko pozostaje zgodne z prawem.

Przed skorzystaniem z takiej opcji, najpierw należy w regulaminie dokładnie przeczytać warunki, które ustanowił bukmacher w swoim zakładzie. To nie jest koniec akcji rabatowych w zakładach bukmacherskich. Firmy oferują często wiele opcji, z których mogą skorzystać klienci.

Internetowi bukmacherzy łączą wszystko w jednym miejscu

Bukmacherzy online to zdecydowanie najwygodniejsze wyjście. Serwisy i zaprojektowane na urządzenia przenośne aplikacje pozwalają nie tylko na szybkie sprawdzenie kursów, nadchodzących spotkań i historii naszych postawionych zakładów, ale również często znajdziemy tam relacje na żywo z rozgrywanych w danym momencie spotkań sportowych. Dzięki takim rozwiązaniom nawet bez telewizora i odpowiedniego programu, na którym akurat leci mecz, wciąż możemy śledzić obstawione spotkanie i ekscytować się każdą jego minutą. W przerwach z kolei można wymienić się uwagami z innymi graczami na rozmaitych czatach i forach internetowych lub podejrzeć najświeższe informacje na stronach takich jak RynekBukmacherski.pl – wystarczy mieć połączenie z Siecią.

Technologia stale się rozwija, a nasze hobby, czyli typowanie, razem z nią. Szkoda więc nie korzystać z wszystkich tych udogodnień, szczególnie że legalny bukmacher jest łatwy do znalezienia. Dostęp do Internetu posiada dziś praktycznie każdy, tak samo jak komputery osobiste czy urządzenia przenośne. Dzięki temu możemy być pewni, że obstawione spotkania nas nie ominą czy nie zdążymy do bukmachera naziemnego przed zamknięciem takiego punktu. Zakłady bukmacherskie online to odpowiedź na pędzący tryb życia i pozwalają wpasować nam tę chwilę rozrywki do napiętego grafika każdego fana sportu lubiącego typowanie. Przy okazji nie potrzebujemy już wciągać w to znajomych, by mieć z kim rozmawiać – internetowy gracze łączą się w społeczności, gdzie wymieniają się uwagami i pomocną dłonią.

Legalny bukmacher w Sieci posiada polską domenę prowadzoną oczywiście w języku polskim. Poznasz ją po .pl na końcu. Jeśli podmiot oferuje zakłady wzajemne na domenach zakończonych na przykład na .com, nie rejestruj tam konta.

Nie wszystko może się znaleźć w ofercie legalnego buka. Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce nie mogą zaproponować swoim klientom pokera lub kasyna, ponieważ w przypadku takiej rozrywki w Internecie monopol posiada Państwo.

Czy legalny polski bukmacher musi mieć lokal naziemny?

Jeszcze do niedawna twierdzono, że jeśli bukmacher posiada jedynie swoją stronę internetową, a nie ma punktu stacjonarnego, nie działa w naszym kraju legalnie. Było to oczywiście związane z tym, że zdecydowana większość oferowanych zakładów bukmacherskich w Sieci pochodziła od podmiotów aktualnie uznawanych za nielegalne. Nie można było spotkać oczywiście ich punktów lokalnych.

Obecnie sytuacja już tak nie wygląda. Niektóre zakłady online nie decydują się na założenie punktów stacjonarnych, ponieważ wiąże się to z kosztami. Wydaje się, że nie ma też takiej potrzeby, ponieważ naprawdę wielu klientów gra jedynie w Internecie. Niektórzy legalni bukmacherzy stawiają jedynie na kanał internetowy, który rozwija się najszybciej.

Dlatego w 2020 roku nie można stwierdzić, że firmy, które oferują jedynie online zakłady bukmacherskie, są z szarej strefy. Przykładem jest choćby PZBUK, legalny bukmacher, który nie posiada punktów naziemnych.

Legalni bukmacherzy w Polsce 2020 – co w tym roku?


Podobną, a nawet lepszą, listę legalnych bukmacherów znajdziesz na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Gdy tylko na rynku zakładów pojawią się nowe firmy bukmacherskie, Ministerstwo aktualizuje informacje. Dlatego jeśli chcesz znaleźć pewne źródło wiedzy, witryna ta jest w 100% wiarygodna.

Wiele portali zajmujących się tematyką bukmacherską również udostępnia pełne spisy legalnych bukmacherów. Warto jednak mieć na uwadze, że artykuły z czasem mogą stać się nieaktualne.

Z wiarygodnych źródeł wiadomo, że jeszcze wiele podmiotów oczekuje na pozytywną odpowiedź, tak więc być może za jakiś czas spis poszerzy się o kilka nowych pozycji. Dlatego w przypadku zainteresowania bukmacherką należy sprawdzać witrynę Ministerstwa i bacznie obserwować rynek.

Skoro już wiadomo gdzie można legalnie obstawiać zakłady, warto przyjrzeć się bliżej ofercie, którą prezentują legalni bukmacherzy online w Polsce.

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce i ich oferta

Jednym z czynników, po którym poznamy legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, jest oferta. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na terenie Polski bukmacherzy online nie mogą na chwilę obecną proponować swoim klientom pokera lub kasyna.

Niektórzy gracze mogliby twierdzić, że same zakłady wzajemne to zbyt mało, aby uznać polskich bukmacherów za atrakcyjnych. Trzeba jednak przyznać, że polskie podmioty nie odstają w ofercie od zagranicznych kolegów i wciąż starają się dopasować propozycje do odbiorców w naszym kraju.

sts

W przypadku zakładów bukmacherskich bez wątpienia największym zainteresowaniem graczy cieszy się piłka nożna (pod kątem tej oferty STS opinie zbiera naprawdę dobre). Bukmacherka powinna być dodatkiem do pasji sportowej, w myśl zasady, że z kuponem mecz ogląda się lepiej, ale nie pomysł na źródło dochodu. Lubimy zakładać się o wyniki wydarzeń sportowych i o przebieg tychże jednak należy pamiętać iż dla ponad 90% graczy bukmacherka będzie tylko formą spędzania wolnego czasu do której dopłacą.

Zatem jakie sporty przodują w naszym kraju? Bez wątpienia piłka nożna jest najpopularniejszym sportem. Klientów interesuje Ekstraklasa czy Liga Mistrzów, choć najczęściej stawiamy zakłady, kiedy trwają wielkie wydarzenia sportowe, chociażby Mundial czy piłkarskie Euro (na które zawsze można odebrać między innymi kod promocyjny pzbuk).

pzbuk promo 1

Jeśli chodzi o piłkę nożną, bukmacherzy nie ograniczają się tylko do wytypowania wygranej drużyny. Jest więcej opcji, zwanych rynkami czy z angielska marketami. Można wskazać na przykład piłkarza, który strzeli bramkę, jak będzie wyglądała sytuacja po pierwszej połowie, jest możliwość nawet wytypowania konkretnego wyniku. Over/under, handicapy, a nawet rynki na to, który z graczy otrzyma żółtą czy czerwoną kartkę. Rosnąca konkurencja na legalnym rynku sprawia, że bukmacherzy starają się przygotować jak najciekawszą ofertę (dlatego można odebrać kod promocyjny Totalbet czy też kod promocyjny STS).

Nie tylko piłka nożna

Bukmacherzy online najczęściej w promowaniu swoich serwisów stawiają na piłkę nożną, czasem też na siatkówkę czy koszykówkę. Prawda jest taka, że bukmacherskie zakłady obejmują znacznie szerszy zakres dyscyplin sportowych (i nie tylko!), nawet tych niszowych czy niepostrzeganych przez wszystkich na równi z tymi popularniejszymi. W naszym kraju najbardziej promuje się właśnie te trzy wymienione dyscypliny, ale nie można też zapominać o piłce ręcznej, tenisie, boksie czy nawet baseballu. Fani szybkiej jazdy powinni zwrócić wzrok w kierunku wyścigów F1 czy rajdów, z kolei osoby ceniące strategię w oglądanej rywalizacji mogą obstawić przykładowo szachy (jeśli chodzi o szeroką ofertę na niszowe sporty, Betclic opinie zbiera naprawdę mocne).

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprócz tych bardziej klasycznych dyscyplin oglądacie również rozgrywki esportowe. Elektroniczna rozrywka już od dłuższego czasu zbiera setki tysięcy widzów, którzy śledzą poczynania swoich ulubionych esportowców. Wśród najpopularniejszych gier wymienia się tam Counter Strike’a, Dotę 2 czy League of Legends, ale też swoich fanów mają Rocket League, Hearthstone czy StarCraft. Często bywa tak, że osoby typujące te tradycyjne dyscypliny spędzają dużo czasu w samych grach lub na oglądaniu ich w Sieci, nawet nie myśląc, że można je obstawiać. Nowocześni bukmacherzy online zdają sobie sprawę z potencjału i wykorzystują go w ramach swojej oferty (z powodu esportu chociażby Betfan opinie zyskuje naprawdę przychylne).

betfan belka

Podobnym zainteresowaniem co nasz sport narodowy, cieszy się chociażby koszykówka, siatkówka i skoki narciarskie. To dyscypliny, w których nasi rodacy odnoszą sporo sukcesów, dlatego nas interesują i chętnie je obstawiamy. Legalni, lokalni bukmacherzy pod względem oferty na sporty szczególnie popularne w Polsce przewyższają już zagranicznych konkurentów, przykład to KSW, żużel, skoki narciarskie czy siatkówka.

Jednakże niektórych graczy interesują sporty bardziej niszowe (tenis stołowy, krykiet, piłka ręczna – choć ta jest całkiem popularna – lub futbol amerykański). Coraz popularniejsze stają się także e-sporty. Bukmacherzy mocno zainwestowali w sponsoring esportu właśnie, mając nadzieję na dotarcie do młodszej grupy graczy, fani esportu w przeważające większości to gracze dwudziesto i trzydziestoletni.

W dzisiejszych czasach klienci mają coraz więcej wymagań, dlatego bukmacherzy wychodzą im naprzeciw i oferują więcej, niż tylko spotkania sportowe. Interesujące wydają się także wydarzenia kulturowe (na przykład Oscary czy, pozostając na polskim podwórku, Fryderyki) oraz polityczne (chociażby wybory prezydenckie). Założyć można się już niemal o wszystko, nawet o to która firma pierwsza wyśle człowieka na Marsa lub czy Arnold Schwarzenegger lub Mark Zuckerberg będzie kolejnym prezydentem USA (i na takie zakłady można wykorzystać kod promocyjny Totolotek).

totolotek

Oferta internetowa

Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem technologii rozwinęło się kilka opcji, których wcześniej nie można było spotkać u bukmacherów stacjonarnych.

Takim zjawiskiem są chociażby sporty wirtualne. To dyscypliny, które możemy spotkać i na żywo, lecz przeniesiono je w formę komputerową (przykładem może być bardzo popularna piłka nożna). Rozgrywki odbywają się w ciągu kilku minut, a ich wynik został już z góry zaprogramowany. Klienci mają do wglądu historię spotkań, dzięki czemu mogą wytypować swoich faworytów, a nie obstawiać w ciemno.

W przypadku sportów wirtualnych zaleca się rozsądną grę jeszcze bardziej, niż zazwyczaj. Tak częsta możliwość obstawienia stwarza większe ryzyko utraty pieniędzy i chęć odegrania się. To z kolei prowadzi do uzależnienia. Zatem jeśli interesuje Cię taka forma zakładów wzajemnych, zachowaj zimną krew i rozsądek. Każdy samemu podejmuje decyzję w jakie gry grać, ale w naszym odczuciu sporty wirtualne bardziej przypominają gry kasynowy niż zakłady bukmacherskie, gdzie nie można z góry zaprogramować wyniku.

Kolejną możliwością, jaką dał Internet, są zakłady LIVE. Klienci mogą typować podczas trwania danych spotkań lub wydarzeń. Jeśli na boisku dzieje się coś nieprzewidzianego, gracz ma możliwość reagować. Dziś trudno uwierzyć, że jeszcze 10 lat temu zakłady live nie były dostępne lub dopiero raczkowały.

Oprócz stron internetowych, coraz większa liczba bukmacherów daje także możliwość korzystania z aplikacji mobilnej. To krok naprzód, ponieważ niektórzy gracze nie rozstają się ze swoimi smartfonami. Z pewnością przyszłością zakładów wzajemnych są właśnie aplikacje mobilne, to właśnie jakość apki zadecyduje o sukcesie firm na rynku (kod promocyjny LVBet można wykorzystać choćby w opcji mobilnej).

lvbet

Jak zacząć obstawiać?

Na naszej stronie RynekBukmacherski.pl skupiamy się na analizowaniu rynku i dostarczaniu najświeższych informacji, ale nie oznacza to, że początkujący gracze nie maja tu czego szukać. Dla nich najbardziej przydadzą się porady co do rozpoczęcia swojej przygody z typowaniem. Dla nich przede wszystkim polecamy znaleźć swoją dziedzinę. Nie ma lepszej metody na efektywne stawianie zakładów niż znajomość dyscypliny, w której się obracamy u bukmachera. Taka specjalizacja to podstawa, gdyż nie znając sportu, w jakim chcemy operować, nasze typy będą zwyczajnie w ciemno, a w takim przypadku nawet wygrana będzie zwykłym ślepym trafem bez większych emocji czy satysfakcji z poprawnego obstawienia.

Po wybraniu interesującej nas dyscypliny (lub dyscyplin), warto zawęzić wspomnianą specjalizację jeszcze bardziej. Tutaj powinniśmy zdecydować się na ligę, w które dobrze znamy przynajmniej kilka drużyn lub zawodników. Stawianie zakładów warto zacząć właśnie od znajomych nam twarz i śledzenia sportowych serwisów informacyjnych. Tym sposobem zmaksymalizujemy szansę do poprawnego oszacowania wyniku, co pozwoli wygrać zakład. Trzeba jedynie pamiętać, by stale analizować wybraną dyscyplinę i nie obstawiać większych kwot, niż jesteśmy w stanie. Najważniejszy jest umiar, bo bez tego łatwo tę rozrywkę przekształcić w niezdrowe uzależnienie.

Kiedy należy przejść na „wyższy poziom”?

Kilkanaście czy kilkadziesiąt obstawionych meczy z niezłymi proporcjami wygranych zakładów do tych przegranych powoduje, że szukamy czegoś więcej. Obstawianie pojedynczych meczów (tzw. singli) to wysokie prawdopodobieństwo poprawnego wytypowania, ale też trzeba się liczyć z odpowiednio niskimi wygranymi sumami. Dobrze jest kontrolować poziom ryzyka przez spróbowanie swoich sił w bardziej złożonych zakładach akumulacyjnych (AKO), w których musimy jednocześnie obstawić kilka spotkań sportowych.

Dlaczego nie decydować się na zakłady akumulacyjne od razu? Bo nie są to takie proste rzeczy. Przede wszystkim trzeba trafić z wszystkimi typami jednego zakładu. Nawet w przypadku kilku „pewniaków”, zawsze istnieje szansa, że nasz typ okaże się niepoprawny i przekreśli całą resztę. Na szczęście z większym ryzykiem idzie też większa wygrana. Jak wiadomo, kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije, a w AKO wygrane mogą być nawet kilkukrotnie wyższe niż w typowym singlu. Warto więc się nimi zainteresować, choć oczywiście trzeba być świadomym, że zawsze można przegrać. Zaklady bukmacherskie jako zabawa to ciekawe rozwinięcie swojego hobby, ale nigdy nie należy patrzeć na nie jak na pewne źródło dochodu.

Gdy bukmacherskie zakłady przestają być zabawą

Łatwo dostępny bukmacher online może sprawić, że nieustannie czujemy potrzebę sprawdzenia nowych kursów czy relacji z meczów, na które zaczynamy przesadnie często obstawiać. Jest to niebezpieczne jak każde uzależnienie, a losowość sportu sprawia, że zaczynamy usprawiedliwiać wydawanie nadmiernych sum gotówki, tylko by w końcu przełamać złą passę. Jeśli czujemy, że ten problem zaczyna nas dotykać albo mówią nam o tym bliscy, należy zrobić sobie przerwę od obstawiania w ogóle. Najlepiej wtedy wrócić do oglądania meczów bez jakichkolwiek typów, ciesząc się samym wydarzeniem i nie skupiając się wyłącznie na wyniku. Trzymając się tego, bukmacherskie zakłady nigdy nie powinny nam zaszkodzić.

Podsumowując

Zakłady wzajemne cieszą się popularnością, ponieważ są dodatkiem do pasji sportowej. Ustawa hazardowa sprawiła, że klienci oraz bukmacherzy dzięki podatkom mogą wspomagać państwo, dlatego zwrot w stronę nielegalnych zakładów bukmacherskich jest karany.

Należy pamiętać o tym, że hazard nie jest dostępny dla osób poniżej 18. roku życia oraz wiąże się z ryzykiem uzależnienia lub utraty pieniędzy. Nie ma „pewniaków” i żaden typer nigdy nie może być w 100% pewny, że jego wybór okaże się trafiony.

Nigdy nie przeznaczaj domowego budżetu (czyli środków potrzebnych na czynsz, jedzenie i życie) na hazard. Jeśli poczujesz, że zabawa przechodzi w nałóg, zrób przerwę w grze. Istnieje możliwość samowykluczenia. Udaj się do specjalisty od leczenia uzależnień – najczęściej pomoc lekarza jest niezbędna do wyjścia z nałogu.

bukmacherzy zakłady bukmacherskie PZBuk PZBuk PZBuk zakłady Fortuna Bukmacher Fortuna Fortuna zakłady ranking bukmacherów 2020 ranking bukmacherów online bonusy bez depozytu bukmacher zakłady bukmacherskie bez depozytu bonusy bukmacherskie na start darmowe bonusy bukmacherskie na start obstawianie meczy online lvbet opinie