KSW 51 - kto z kim wygrał?

11 listopada 2019

W sobotę 9 listopada w Zagrzebiu odbyła się 51. gala KSW. Było to na pewno interesujące wydarzenie, ponieważ pojedynku podjął się sam Mariusz Pudzianowski, który podczas 47. gali przegrał z Szymonem Kołeckim (powodem była kontuzja) – teraz jednak Pudzian obronił swój honor i „tanio skóry nie sprzedał”, gdyż wygrał przez techniczny nokaut. Jako że tym razem Federacja zaprosiła fanów do Chorwacji, udział wzięli także najlepsi fighterzy bałkańskiego MMA.

Kogo dokładnie zobaczyliśmy podczas odbytej gali? W sumie zostało stoczonych dziesięć pojedynków. Galę rozpoczęła walka Sebastiana Przybysza z Lemmym Krušičem – wygrana postronie Przybysza. Następnie zobaczyliśmy Krystiana Kaszubowskiego, którego rywalem był nie Aleksandar Rakas (jak planowano), a pokonany przez Polaka Ivic Trušček. W trzeciej walce również zobaczyliśmy wygraną Polaka, Romana Szymańskiego, vs Miloš Janičić. Potem Ivan Erslan zmierzył się i pokonał Darwina Rodrigueza. Następna walka należała do wygranego Cezarego Kęsika i Aleksandra Ilića. Ante Delija pokonał Oliego Thompsona. Potem zawalczył Filip Pejić z Danielem Torresem, który wygrał. Pora na ostatnie trzy walki – Antun Račić vs Damian Stasiak (Polak niestety przegrał, na co wpływ bez wątpienia miał faul ze strony Stasiaka), a przed walką wieczoru zobaczyliśmy Borysa Mańkowskiego kontra Vaso Bakočević – ta walka była szczególnie emocjonująca, biorąc pod uwagę umiejętności i charakter obu zawodników. Mimo ogromnej pewności siebie, „Psychopata” poddał się w drugie rundzie. Po tym spotkaniu czekała nas już tylko walka wieczoru, czyli tak jak wspominaliśmy, wystąpił Mariusz Pudzianowski, którego przeciwnikiem był Erko Jun.

Dostęp do walk można było wykupić w systemie pay-per-view, tak jak każdą inną galę KSW. W grudniu czeka na kolejna, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, może sprawdzić, czy jego dostawca telewizji proponuje tę opcję. Jeśli nie, istnieje możliwość obejrzenia transmisji przez Internet, również po wykupieniu dostępu.

Tak jak większość wydarzeń sportowych, tak i grudniową galę KSW można będzie obstawić u większości polskich, legalnych bukmacherów. Sprawdź kod promocyjny STS, ponieważ między innymi ten operator oferuje już teraz zakłady na to wydarzenie. Więcej opcji posiada jednak bukmacher Fortuna. Na stronie tego operatora można między innymi wskazać, w której rundzie skończy się dana walka, czy skończy się ona nokautem, poddaniem lub dyskwalifikacją któregoś zawodnika (sprawdź Fortuna kod promocyjny). Na odświeżonej jakiś czas temu stronie Totolotka również nie mogło zabraknąć zakładów z nadchodzącej gali, więc i u tego bukmachera będzie można było obstawić swoje typy (sprawdź kod promocyjny Totolotek).

sts

Jako że w walce wieczoru zobaczyliśmy Pudzianowskiego, który nawiązał współpracę z bukmacherem Betfan, ten operator po prostu nie mógł nie zaproponować zakładów z tego wydarzenia. Jeśli masz taką chęć, sprawdź kod promocyjny Betfan bowiem proponuje swoim klientom bonus powitalny nazwany „Pakiet Pudziana”. U kolejnego popularnego bukmachera, czyli w LVbet, nie znaleźliśmy jeszcze grudniowej gali, ale sytuacja może ulec zmianie. Natomiast znajdą się inne wydarzenia związane z MMA (UFC) – sprawdź kod bonusowy LVbet.

Na chwilę obecną trudno jest jednak przewidzieć, u kogo znajdziemy najlepsze kursy – warto pamiętać, że sytuacja lubi się zmieniać, ponadto MMA jest naprawdę nieprzewidywalnym sportem (zresztą tak, jak każda inna dyscyplina). Można już teraz śledzić zapowiedzi i reakcje ekspertów na grudniowe walki. Często sami fighterzy udostępniają materiały ze swoich treningów w mediach społecznościowych, co również może w jakimś stopniu pomóc w typowaniu – w końcu widzimy, jak przygotowany jest dany zawodnik. Można na dzień dzisiejszy powiedzieć, że na to wydarzenie kursy u większości bukmacherów są do siebie bardzo zbliżone. Kogo zatem wybrać? Ta decyzja należy do każdego gracza z osobna.

Zawodnikom w grudniu pozostaje życzyć powodzenia. Wierzymy, że nasi polscy fighterzy są doskonale przygotowani – rzeczywiście Polacy w MMA mają wiele do pokazania, tak więc warto wspierać naszych sprzed telewizorów czy komputerów podczas najbliższej gali.