Koniec pierwszej fazy Flashpoint! Kto triumfował?

27 marca 2020

Za nami pierwsza faza nowych rozgrywek Flashpoint. Ciężko stwierdzić, że do tej pory debiutancki sezon turnieju Flashpoint odbywał się bez żadnych problemów. Po pierwsze świeża liga na rynku Counter Strike: Global Offensive nie przygotowała dla swoich fanów odpowiednio atrakcyjnej oferty, jeśli chodzi o poziom drużyn. Po drugie okoliczności związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że byli zmuszeni odłożyć swoje plany o organizacji rywalizacji za pomocą LAN’a. Pomimo wielu utrudnień pierwszy etap turnieju przy pomocy sieci Internet, udało się finalnie doprowadzić do końca.

Na szczycie tabeli grupy A na koniec rozgrywek zameldowali się zawodnicy MAD Lions. Nikogo zbytnio to nie zdziwiło, ponieważ od samego początku rozgrywek uważano ich za zdecydowanego faworyta do końcowego triumfu. Warto jednak wspomnieć o tym, że przed samym rozpoczęciem duńska formacja wymieniła swojego prowadzącego. Mogło to mieć znaczący wpływ na ich porażkę w inauguracyjnym spotkaniu z HAVU Gaming. W spotkaniu z Copenhagen Flames również długo się męczyli. W kolejnych spotkaniach udało im się już wrócić na właściwe tory. Zawodnicy reprezentujący hiszpańską organizację bez problemów uporali się z c0ntact Gaming, w którym gra Karol „rallen” Rodowicz, a także z wymienionym już wyżej HAVU. MAD Lions ponownie stanęli do boju z zawodnikami z Finalndii w finale swojej grupy, jednak tym razem odnieśli pewne zwycięstwo (na pozostałe spotkania esportów można wykorzystać LVBet kod bonusowy VIP).

Rozstrzygnięcia w innych grupach

Dużo więcej niespodzianek spotkało kibiców CS: GO w przypadku grupy B. Oprócz zespołów MIBR oraz Gen.G Esport znalazł się tam również Team Envy. Drużyna, której barwy reprezentuje Michał „MICHU” Müller, zmuszona była do grania ze swoim trenerem w składzie. Nie byli oni w stanie zdobyć nawet jednego punktu i z rozgrywkami pożegnali się już po dwóch spotkaniach. W pierwszej rundzie LB lepsza okazał się ekipa Gabriela „FalleNa” Toledo i spółki. Ma to również spore znaczenie, ponieważ zawodnicy z Ameryki Południowej w ostatnich miesiącach nie prezentowali dobrej formy (kod promocyjny STS VIP).

sts

Początku rozgrywek również nie mogli zapisać do udanych, ponieważ swój udział we Flashpoint rozpoczęli od porażki z Chaos Esports Club. Był to jednak ostatni raz, gdy schodzili z serwera pokonani. Oprócz zespołu, w którym gra „MICHU” poradzili sobie także z wyżej notowanymi zawodnikami Gen.G Esports, a w finałowej rozgrywce zrewanżowali się na Chaos Esports Club za wcześniejszą porażkę (Betclic kod bonusowy VIP).

Sporo emocji w grupie C

W końcu dotarliśmy do rozgrywek grupy C, która cieszyła się największym zainteresowaniem ze strony kibiców. Wszystko ze względu na obecność w zestawieniu drużyny Dignitas. Drużyna złożona z czterech legendarnych zawodników Ninjas in Pyjamas rozpoczęła zmagania całkiem nieźle. W półfinale UB poradzili sobie z zespołem Orgless. W dwóch kolejnych spotkaniach ponieśli jednak porażki i finalnie zakończyli rozgrywki na trzecim miejscu w grupie. Pierwsze miejsce w tabeli w tym przypadku przypadło drużynie Cloud9. Amerykańska organizacja po kiepskim występie na Intel Extreme Masters w Katowicach bardzo szybko wzięła się w garść. Oprócz pokonania wspomnianej wyżej ekipy ze Skandynawii, udało im się pokonać również Orgless, a także FunPlus Phoenix. Z drużyną Orgless ekipa Iana „motm” Hardy’ego zmierzyła się w wielkim finale. Chociaż początek spotkania nie wyglądał najlepiej, to finalnie Cloud9 sięgnęło po zwycięstwo (kod bonusowy PZBuk VIP).

Miejsca, które zajęły zespoły spowodują, że zespoły otrzymają punkty. Na ich podstawie ustalone zostaną kształty grup na drugą fazę rozgrywek. Kolejna faza rozpocznie się już w piątek 27 marca (kod promocyjny Fortuna VIP).