Kolejne rozstrzygnięcia w turnieju BLAST

5 czerwca 2020

Z każdym kolejnym tygodniem pojawia się coraz więcej informacji na temat powrotu rozgrywek sportowych. Jako pierwsze na powrót zdecydowały się federacje piłkarskie, które nie chciały dłużej zwlekać ze wznowieniem sezonu. Pierwszą ligą, która powróciła po przerwie spowodowanej pandemią byłą Bundesliga, dzięki czemu reszta federacji dostrzegła, że jest to wykonalne i należałoby spróbować, skoro gdzieś już taka forma powrotu się powiodła. Problem przerywania rywalizacji nie dotknął jednak rozgrywek esportowych. Można nawet śmiało stwierdzić, że esport mocno skorzystał na obecnej sytuacji. Słupki oglądalności bez wątpienia mocno skoczyły w górę, ponieważ tutaj nie było mowy o zawieszaniu rozgrywek. Wręcz przeciwnie rozgrywany jest turniej za turniejem, a esport w tych trudnych czasach nazywano ostatnim bastionem normalności. Odbierz kod bonusowy Totolotek i wypróbuj jego działanie.

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rywalizacja w ramach gier komputerowych może płynnie odbywać się w trybie online. I na takie rozwiązanie zdecydowali się również właściciele organizacji. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę, ponieważ udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wcześniej rozgrywki. Jedyny problem leżał w kwestiach technicznych, gdyż nie zawsze Internet współpracował z graczami, jednak mimo wszystko to i tak ogromny sukces dla tego typu rozgrywek. Kończył się turniej za turniejem, a my dzisiaj chcielibyśmy się skoncentrować na kolejnym rozgrywanym w ramach gry Counter-Strike: Global Offensive. Chodzi tu o europejską dywizję turnieju BLAST. Przyjrzyjmy się więc temu, jak radzą sobie drużyny z Europy w tym turnieju. Odbierz Betclic bonus powitalny i wykorzystaj go do typowania ulubionych rozgrywek.

Remis mimo ogromnej przewagi

Na początku warto zaznaczyć, że drużyna mousesports na przestrzeni ostatnich tygodni nie prezentuje się najlepiej. W czwartkowy wieczór zespół prowadzony przez „karrigana” musiał zadowolić się podziałem punktów z drużyną MAD Lions. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że popularne Myszy na pewnym etapie tego spotkania prowadziły rezultatem 13:7. Niestety zabrakło im koncentracji i nie udało im się skutecznie zakończyć tego starcia na swoją korzyść. W kiepskich humorach ten dzień kończyli również zawodnicy Vitality. Francuska organizacja nie poradziła sobie ze portugalskim zespołem sAw. Zobaczmy więc, jak wyglądał przebieg obu spotkań. Odbierz PZBuk bonus powitalny i ciesz się typowaniem rozgrywek esportowych.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się świetnie dla duńskiej organizacji. Udało im się wygrać pięć pierwszych rund, jednak potem mousesports doszło do głosu. Popularne Myszy dzięki zawziętej grze najpierw doprowadziły do remisu, a następnie wypracowały sobie przewagę 7:5. Ich przeciwnicy nie złożyli jednak broni i zdołali ugrać jeszcze dwie rundy w pierwszej połowie. Na przerwę mousesports schodziło na prowadzeniu rezultatem 8:7. W drugiej połowie dominowała drużyna złożona z reprezentantów kilku europejskich krajów. Mousesports zdołało zwyciężyć w rundzie pistoletowej i świetnie spisywało się w dalszej części spotkania. To pozwoliło im zbudować przewagę w postaci sześciu rund. Popularne Lwy nie zamierzały się jednak poddawać i poprzez swoją regularną grę zaczęli odrabiać straty. Finalnie Duńczycy dogonili rywali i zespoły podzieliły się punktami, ponieważ końcowy wynik tego spotkania to 15:15. Odbierz STS bonus powitalny i wypróbuj go podczas obstawiania rywalizacji esportowej.

sts

Jeśli zaś chodzi o drugie spotkanie, to sAw już od początku pokazało, że Francuska organizacja nie będzie miała z nimi łatwej przeprawy. Zawodnicy z Portugalii przegrali co prawda rundę pistoletową, ale mimo to udało im się zbudować przewagę i po chwili na tablicy widniał wynik 6:2. Francuzi przebudzili się jednak i zwyciężyli siedem rund z rzędu, dzięki czemu na przerwę schodzili prowadząc 9:6. W drugiej odsłonie Portugalczycy byli jeszcze bardziej zdeterminowani, czego dowodem jest zwycięstwo w dziesięciu kolejnych rundach, gdzie Vitality wygrało tylko dwie. Tym samym to właśnie zespół z Portugalii triumfował rezultatem 16:11. Odbierz kod bonusowy Fortuna i zawieraj zakłady na przebieg esportowych spotkań.