Juventus Turyn z Superpucharem Włoch! SSC Napoli pokonane

22 stycznia 2021

Od wielkich piłkarzy oczekuje się wielkich czynów. Na przestrzeni lat kolejni zawodnicy udowadniali, że potrafią w kluczowych momentach dać drużynie coś więcej, niż tylko swoją obecność na boisku. Od kilku lat regularnie udowadnia to również Cristiano Ronaldo. Legendarny już Portugalczyk swoim trafieniem przyczynił się jawnie do zwycięstwa 2:0 Juventusu Turyn nad SSC Napoli. Stawką tego spotkania było trofeum, a konkretnie Superpuchar Włoch. Nie da się ukryć, że mistrzowi Włoch byłoby o wiele trudniej zdobyć to trofeum, gdyby nie świetna postawa bramkarza reprezentacji Polski. Wojciech Szczęsny zaliczył fenomenalne spotkanie i zaliczył kilka fantastycznych interwencji. Groźnie uderzał między innymi Hirving Lozano, jednak polski golkiper był tam gdzie być powinien. Wojciech Szczęsny może więc wstawić kolejne trofeum do swojej gabloty. Polski bramkarz może być bardzo zadowolony ze swoich dotychczasowych występów. Wypróbuj kod bonusowy Pzbuk odbierz i sprawdź jak działa.

Trzeba przyznać, że pierwsza odsłona tego spotkania mocno przypominał ubiegłoroczny, bezbramkowy mecz o Puchar Włoch. Piłkarze Juventusu Turyn prowadzili grę, jednak z trudem przychodziło im tworzenie kolejnych akcji ofensywnych. Gracze SSC Napoli byli dobrze ustawieni i ostrożnie poruszali się po boisku. Należy więc zaznaczyć, że nie był to wzór spotkania godny naśladowania. Zwłaszcza, że w przeszłości obie drużyny mierzyły się już o to samo trofeum i wówczas każde z tych spotkań dostarczało kibicom mnóstwo emocji. Podczas tych spotkań padało mnóstwo goli i nikt nie mógł powiedzieć, że nudził się w trakcie oglądania tego widowiska. W tym meczu natomiast aż tak wielu bramek nie mieliśmy okazji zobaczyć. Działo się sporo, jednak nie tyle co w poprzednich pojedynkach obu zespołów. Juventus podszedł do tego meczu niezwykle skoncentrowany. Widać było, że podopieczni Pirlo nie chcieli kolejny raz zawieść swoich sympatyków. Przetestuj Lvbet kod promocyjny odbierz i typuj wybrane przez siebie rozgrywki piłkarskie.

Andrea Pirlo mógł być przed tym spotkaniem zadowolony. Do podstawowej jedenastki powrócił Juan Cuadrado, który zmagał się z zakażeniem koronawirusem. Kolumbijczyk od początku był bardzo aktywny na prawym skrzydle. Po lewej stronie równie aktywny był Danilo. Najwidoczniej jednym z założeń taktycznych trenera Juventusu było to, aby boczni obrońcy grali bardziej ofensywnie. Wyraźnie można było dostrzec, jak regularnie sieją zamieszanie na obu skrzydłach. Danilo zdołał nawet oddać celny strzał na bramkę, jednak na miejscu był golkiper SSC Napoli, czyli David Ospina. Dodatkowo skrzydłowy Juve był w tej sytuacji na pozycji spalonej. Wojciech Szczęsny pierwszą skuteczną interwencję zaliczył w 21. minucie. Obronił wówczas uderzenie Lorenzo Insigne, który próbował go zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego. Przekonaj się jak działa Forbet kod bonusowy odbierz i ciesz się obstawianiem rozgrywek sportowych.

forbet

Przebieg meczu

Gianluigi Buffon nabawił się ostatnio kontuzji i nie mógł wystąpić w meczu o Superpuchar Włoch. Szczęsny, który jest podstawowym bramkarzem Starej Damy zastąpił go jednak w najlepszy możliwy sposób. Bramkarz naszej reprezentacji z każdą minutą czuł się pewniej i w 28. minucie kolejny raz popisał się świetną interwencją. Obronił wówczas groźny strzał Hirvinga Lozano, który pierwszy doskoczył do dośrodkowania Diego Demme. Golkiper Juventusu świetnie popracował nogami, dzięki czemu mógł skutecznie powstrzymać uderzenie Meksykanina. Juventus miał więc w bramce mocny punkt w postaci polskiego bramkarza, dlatego też mógł się skupić na konstruowaniu kolejnych akcji ofensywnych. W pierwszej połowie bramki jednak nie padły. Kibicom pozostało więc liczyć, że druga odsłona będzie bardziej emocjonująca. Zobacz jak działa Betclic kod bonusowy odbierz i postaw kupon na rozgrywki ligi włoskiej.

W podstawowym składzie Napoli można było zobaczyć Piotra Zielińskiego. Nie był to jednak najlepszy mecz w wykonaniu polskiego pomocnika. Oddał jeden strzał na bramkę Szczęsnego, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od obrońcy. Po przerwie na boisku działo się jednak dużo więcej niż w pierwszej połowie. Wynik tego spotkania w 64. minucie otworzył Cristiano Ronaldo. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Federico Bernardeschi, a Ronaldo wpakował piłkę do siatki. Insigne mógł odpowiedzieć w 80. minucie, jednak włoski zawodnik zmarnował rzut karny. Wynik spotkania na 2:0 dla Juventusu Turyn ustalił w 90. minucie Alvaro Morata. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, ale ostatecznie to Juventus może cieszyć się z pierwszego trofeum w nowym sezonie. Sprawdź jak funkcjonuje kod bonusowy Sts odbierz i obstawiaj mecze piłkarskie.