W jakich krajach zakłady bukmacherskie są legalne?

8 stycznia 2018

Zakłady Bukmacherskie STS czy Bwin ?

W zakładach bukmacherskich w Polsce bierze udział coraz więcej graczy, a duża część z nowych użytkowników to osoby od samego początku wykorzystujące wyłącznie Internet do obstawiania swoich typów. Jeśli gracz nigdy nie miał przyjemności obstawiania spotkania w stacjonarnym punkcie operatora legalnych zakładów bukmacherskich takiego jak zakłady bukmacherskie sts, może mieć początkowo pewne problemy z odnalezieniem się w tym systemie. Na szczęście ilość wskazówek, tutoriali i przewodników, zarówno tekstowych jak i wideo, udostępnianych przez zakłady bukmacherskie bwin i innych internetowych operatorów rynku bukmacherskiego, pozwala największemu nawet amatorowi bardzo szybko wdrożyć się w świat zakładów.

Przy korzystaniu z internetowego operatora rynku bukmacherskiego warto pamiętać o tym, że w rzeczywistości miejscem prowadzenia działalności gospodarczej przez stronę prowadzącą usługi online, jest miejsce zarejestrowania działalności. Jeśli więc polskie prawo dotyczy wyłącznie polskich zakładów bukmacherskich, na innych warunkach funkcjonują w Polsce witryny polskojęzyczne angielskich czy ogólnie, zachodnich operatorów bukmacherskich. Działają one w Polsce legalnie, jeśli działają legalnie we własnym kraju, a to oznacza, że polski Internauta ma pełne prawo wyboru, z jakiego portalu bukmacherskiego chce korzystać przy obstawianiu wyników meczów.

Nieco inaczej ma się sytuacja z polskimi bukmacherami – korzystać można tylko i wyłącznie z tych licencjonowanych i uprawnionych przez państwo podmiotów, które są odpowiednio kontrolowane i weryfikowane, a co najważniejsze – odprowadzają podatki zgodnie z ustawą o grach hazardowych. Lista krajów, które legalnie udostępniają zakłady bukmacherskie, jest bardzo długa, a tylko nieliczne kraje jak Polska, podchodzą do tematyki tak restrykcyjnie. Szczególnie liberalne przepisy odnośnie zakładów bukmacherskich obowiązują w prawie całej Unii Europejskiej, choć z niewielkimi wyjątkami.

Oceń artykuł