GKS Bełchatów nadal walczy o utrzymanie w lidze.

29 czerwca 2020

Dziś mija już równy miesiąc odkąd polskie rozgrywki piłkarskie powrócił po przerwie, która była spowodowana pandemią koronawirusa. W PKO Ekstraklasie udało się w tym czasie dograć wszystkie mecze z fazy zasadniczej sezonu i przejść do podziału na dwie grupy, gdzie jedna połowa tabeli rywalizować będzie o tytuł mistrzowski, a druga walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Należy jednak pamiętać o tym, że polska piłka to nie tylko PKO Ekstraklasa. Są to również niższe ligi, gdzie zawodnicy walczą o to, aby w przyszłości zagrać na najwyższym szczeblu piłkarskich rozgrywek. W tym roku szansę na awans z I ligi mają aż trzy drużyny i trzeba przyznać, że walka o miejsca na podium jest naprawdę zażarta. My jednak skupimy się dzisiaj na drużynie, która wciąż drży o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Mowa tu oczywiście o drużynie z Bełchatowa. Odbierz Betfan kod bonusowy i typuj swoje ulubione rozgrywki.

Wiele osób z pewnością pamięta świetne lata ekipy z Bełchatowa w Ekstraklasie. Z powodzeniem zespół w składzie z Radosławem Matusiakiem walczył o najwyższe cele. Dzisiaj jednak z tych wydarzeń pozostają wyłącznie wspomnienia, a w Bełchatowie panuje zupełnie inna rzeczywistość. Drużyna Brunatnych w tym sezonie nie radzi sobie najlepiej i jest jedną z tych ekip, które muszą martwić się o pozostanie w I lidze. W ubiegły weekend jednak drużyna GKS-u zrobiła spory krok do tego, aby uniknąć relegacji do niższej klasy rozgrywkowej. GKS Bełchatów pokonał 4:2 Wigry Suwałki, co pozwoliło mu wydostać się ze strefy spadkowej. Brunatni już w pierwszej połowie uzyskali sporą przewagę, której nie wypuścili z rąk aż do końca spotkania. Odbierz kod bonusowy Lvbet i sprawdź jak działa.

Wigry Suwałki to drużyna, która raczej już pogodziła się z tym, że w przyszłym sezonie występować będzie w niższych rozgrywkach. GKS Bełchatów to jednak zespół, który nadal walczy o pozostanie w I lidze. Ta walka, jak co sezon zresztą, jest niesamowicie zacięta. W 28. kolejce zwycięstwa odnieśli kolejno piłkarze Chojniczanki, Odry Opole oraz Chrobrego Głogów. Nikt nie składa broni, co oznacza że trzeba regularnie zdobywać punkty, aby móc walczyć o pozostanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Świetnie zdają sobie z tego sprawę zawodnicy GKS-u Bełchatów, którzy wciąż liczą na to, że unikną spadku do drugiej ligi. Odbierz kod bonusowy Betclic i obstawiaj poczynania polskich drużyn piłkarskich.

Przebieg meczu.

Widać było, że zawodnicy wyszli na plac gry z niesamowicie ofensywnym nastawienie. Początek meczu należał co prawda do Wigier, jednak kiedy już GKS doszedł to głosu, to były to akcje niezwykle skuteczne. Już w okolicach 20. minuty Patryk Winsztal strzelił na 1:0 po świetnym rajdzie i asyście od Adriana Małachowskiego. GKS świetnie wszedł w to spotkanie pomimo tego, że grali na boisku rywala. Zawodnicy z Bełchatowa nie mieli zamiaru na tym poprzestać. Od razu ruszyli do konstruowania kolejnych akcji. W okolicach 30. minuty za faul na Bartoszu Bielu sędzie podyktował dla gości jedenastkę. Tę na bramkę dla przyjezdnych zamienił Adrian Małachowski. Osiem minut przed końcem Winsztal popędził na bramkę rywala i mocnym strzałem podwyższył wynik na 3:0. Trzeba przyznać, że taki wynik to konkretna zaliczka przed drugą odsłoną. Odbierz kod promocyjny Totolotek i ciesz się typowaniem swoich ulubionych drużyn.

totolotek

W drugiej połowie byliśmy świadkami takiej samej ilości bramek. Różnica polegała jednak na tym, że strzelały już obie drużyny. Patryk Czułkowski, który pojawił się na boisku w drugiej połowie był autorem pierwszej bramki dla Wigier. Świetnie wykończył dośrodkowanie od Grzegorza Aftyki. W tym meczu byliśmy świadkami 29. strzałów, z czego czternaście było celnych. Pod koniec spotkania piłka jeszcze dwa razy wpadała do siatki. Na 4:1 podwyższył Artur Golański, a wynik na 4:2 w 90. minucie z rzutu karnego ustalił Cezary Sauczek. Tak więc po kolejnej kanonadzie w I lidze o wiele bardziej zadowoleni mogą być piłkarze z Bełchatowa. Zwycięstwo nad ekipą Wigier pozwoliło im wydostać się ze strefy spadkowej i jednocześnie dało wiarę w utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Odbierz kod promocyjny bukmacher milenium umożliwi Ci typowanie twoich ulubionych rozgrywek.