Gemius raport legalni bukmacherzy - wrzesień 2017

8 listopada 2017

raport gemius
Facebook20
Twitter20
Instagram20
Follow by Email

Wstęp

We wrześniowym zestawieniu dedykowanym do legalnych, polskich zakładów bukmacherskich po raz pierwszy minimalny próg przekroczył bukmacher Totolotek.

Zwyczajowo przyglądamy się następującym parametrom:

  • Real users
  • Odsłony
  • Średni czas na użytkownika

W rozbiciu na komórki oraz komputery. Na koniec przedstawimy zestawienie dotyczące zasięgu wśród wszystkich internautów.

Real users zakłady bukmacherskie wrzesień 2017

Raport bukmacherski
Jeżeli chodzi o parametr real users na komputerach dominuje LVbet, który zgarnął dla siebie 73% udziału wśród licencjonowanych zakładów bukmacherskich. Po raz pierwszy minimalny próg przekroczył Totomix z 284 tysiącami użytkowników, co stanowi 5% udział w rynku.

W temacie urządzeń mobilnych liderem wśród licencjonowanych bukmacherów jest Fortuna z 418 tysiącami użytkowników, co stanowi 47% udziału w zestawieniu Gemiusa.

Odsłony legalne zakłady bukmacherskie wrzesień 2017

Raport bukmacherzy odsłony
Odsłonowo liderem na komputerach we wrześniu jest bukmacher Fortuna z 41 milionami odsłon przed STS z 24 milionami odsłon. Ponownie po raz pierwszy w zestawieniu Gemiusa pojawia się bukmacher Totolotek z 8 milionami odsłon na komputery.

W świecie moblie, zdecydowanym odsłonowym liderem jest bukmacher STS z 12 milionami odsłon na urządzeniach mobilnych przez zakładami bukmacherskimi Efortuna z 3 milionami odsłon i LVbet z 1 milionem.

Średni czas na usera

Zasięg na Usera
Przeciętnie klient zakładów bukmacherskich STS korzystający z komputera spędził z bukmacherem STS 2 godziny i 10 minut, u bukmachera Fortuna jest to godzina i 19 minut. Zastanawia bardzo niski średni czas na usera na urządzeniach mobilnych dla zakładów bukmacherskich Fortuna, 2 minuty kontra 1 godzina u lidera rynkowego bukmachera STS. Naturalnie szeroka oferta relacji video z wydarzeń sportowych tłumaczy dominującą pozycję zakładów bukmacherskich STS, ale relacja 30 do 1 na korzyść STS musi zastanawiać.

Zasięg legalni, polscy bukmacherzy wrzesień 2017

Zasięg
Zdecydowana dominacja bukmachera LVbet z 15% zasięgiem, niemniej warto pamiętać, że z natury zainteresowanie zakładami bukmacherskimi wykazuje stosunkowo niewielki odsetek całej populacji internautów w Polsce, którą Gemius ocenia na 26,6 miliona.

Podsumowanie

Przede wszystkim cieszy, że do dwójki liderów polskiego, legalnego rynku bukmacherskiego w zestawieniach Gemiusa dołączył najpierw bukmacher LVbet, a we wrześniu 2017 także zakładom bukmacherskim Totolotek udało się pokonać minimalny próg ustalony przez Gemiusa. Warto odnotować świetny wyniki bukmachera LVbet jeżeli chodzi o real users na komputerach, ponad 3,8 miliona real users we wrześniu 2017. Odsłonowo na urządzeniach mobile nadal liderem jest bukmacher STS z 12 milionami odsłon, który daleko w tyle pozostawił zakłady bukmacherskie Fortuna z zaledwie 3 milionami odsłon. Uśredniając najwięcej czasu klienci polskich, legalnych zakładów bukmacherskich spędzają z STS, 2 godziny na komputerach i 1 godzinę na komórkach. Jest to spowodowane bogatą ofertą relacji video z wydarzeń sportowych u bukmachera STS. Życzymy, aby w kolejnym miesiącu minimalny próg przekroczył bukmacher Forbet, który coraz śmielej walczy o swoją pozycję na polskim rynku licencjonowanych bukmacherów. Na razie próg Gemiusa udało się przekroczyć zakładom bukmacherskim STS, Fortuna, LVbet i TotoMix.