Gemius raport legalni bukmacherzy - wrzesień 2017

8 listopada 2017

Wstęp

We wrześniowym zestawieniu dedykowanym do legalnych, polskich zakładów bukmacherskich po raz pierwszy minimalny próg przekroczył bukmacher Totolotek.

Zwyczajowo przyglądamy się następującym parametrom:

  • Real users
  • Odsłony
  • Średni czas na użytkownika

W rozbiciu na komórki oraz komputery. Na koniec przedstawimy zestawienie dotyczące zasięgu wśród wszystkich internautów.

Real users zakłady bukmacherskie wrzesień 2017

Raport bukmacherski
Jeżeli chodzi o parametr real users na komputerach dominuje LVbet, który zgarnął dla siebie 73% udziału wśród licencjonowanych zakładów bukmacherskich. Po raz pierwszy minimalny próg przekroczył Totomix z 284 tysiącami użytkowników, co stanowi 5% udział w rynku.

W temacie urządzeń mobilnych liderem wśród licencjonowanych bukmacherów jest Fortuna z 418 tysiącami użytkowników, co stanowi 47% udziału w zestawieniu Gemiusa.

Odsłony legalne zakłady bukmacherskie wrzesień 2017

Raport bukmacherzy odsłony
Odsłonowo liderem na komputerach we wrześniu jest bukmacher Fortuna z 41 milionami odsłon przed STS z 24 milionami odsłon. Ponownie po raz pierwszy w zestawieniu Gemiusa pojawia się bukmacher Totolotek z 8 milionami odsłon na komputery.

W świecie moblie, zdecydowanym odsłonowym liderem jest bukmacher STS z 12 milionami odsłon na urządzeniach mobilnych przez zakładami bukmacherskimi Efortuna z 3 milionami odsłon i LVbet z 1 milionem.

Średni czas na usera

Zasięg na Usera
Przeciętnie klient zakładów bukmacherskich STS korzystający z komputera spędził z bukmacherem STS 2 godziny i 10 minut, u bukmachera Fortuna jest to godzina i 19 minut. Zastanawia bardzo niski średni czas na usera na urządzeniach mobilnych dla zakładów bukmacherskich Fortuna, 2 minuty kontra 1 godzina u lidera rynkowego bukmachera STS. Naturalnie szeroka oferta relacji video z wydarzeń sportowych tłumaczy dominującą pozycję zakładów bukmacherskich STS, ale relacja 30 do 1 na korzyść STS musi zastanawiać.

Zasięg legalni, polscy bukmacherzy wrzesień 2017

Zasięg
Zdecydowana dominacja bukmachera LVbet z 15% zasięgiem, niemniej warto pamiętać, że z natury zainteresowanie zakładami bukmacherskimi wykazuje stosunkowo niewielki odsetek całej populacji internautów w Polsce, którą Gemius ocenia na 26,6 miliona.

Podsumowanie

Przede wszystkim cieszy, że do dwójki liderów polskiego, legalnego rynku bukmacherskiego w zestawieniach Gemiusa dołączył najpierw bukmacher LVbet, a we wrześniu 2017 także zakładom bukmacherskim Totolotek udało się pokonać minimalny próg ustalony przez Gemiusa. Warto odnotować świetny wyniki bukmachera LVbet jeżeli chodzi o real users na komputerach, ponad 3,8 miliona real users we wrześniu 2017. Odsłonowo na urządzeniach mobile nadal liderem jest bukmacher STS z 12 milionami odsłon, który daleko w tyle pozostawił zakłady bukmacherskie Fortuna z zaledwie 3 milionami odsłon. Uśredniając najwięcej czasu klienci polskich, legalnych zakładów bukmacherskich spędzają z STS, 2 godziny na komputerach i 1 godzinę na komórkach. Jest to spowodowane bogatą ofertą relacji video z wydarzeń sportowych u bukmachera STS. Życzymy, aby w kolejnym miesiącu minimalny próg przekroczył bukmacher Forbet, który coraz śmielej walczy o swoją pozycję na polskim rynku licencjonowanych bukmacherów. Na razie próg Gemiusa udało się przekroczyć zakładom bukmacherskim STS, Fortuna, LVbet i TotoMix.

Oceń artykuł