Gemius raport legalni bukmacherzy listopad 2017

3 stycznia 2018

W listopadowym zestawieniu poświęconym legalnym, polskim zakładom bukmacherskim 4 strony bukmacherskie przekroczyły minimalny próg ustalony przez Gemius/PBI. Są to odpowiednio: zakłady bukmacherskie STS, Fortuna, LVbet i Totolotek.

Zwyczajowo w naszym comiesięcznym zestawieniu przyglądamy się następującym parametrom:

  • Real users czyli użytkownicy
  • Odsłony
  • Średni czas na użytkownika

W podziale na komórki oraz komputery. Na koniec naszego raportu przedstawimy zestawienie dotyczące zasięgu wśród wszystkich internautów.

W listopadzie pod względem liczby real users w totalu dominuje zdecydowanie bukmacher Lvbet z wynikiem 3,8 miliona. Drugie miejsce należy do legalnego bukmachera Fortuna z 831 tysiącami użytkowników. W środowisku mobile także na pierwszym miejscu znajduje się bukmacher Lvbet, ale jego przewaga nie jest tak miażdżąca, 412 tysięcy real users mobile u bukmachera online LVbet przed zakładami bukmacherskimi STS z wynikiem 333 tysięcy i 280 tysięcy w Fortunie. 67% udziału rynku polskich legalnych bukmacherów w totalu przypadło LVbet.

Odsłonowo na komputerach prowadzi legalny bukmacher Fortuna z wynikiem 46 milionów przed STS z 23 milionami. Ponownie warto odnotować dobry wynik bukmachera Lvbet z 16 milionami odsłon na komputerach. W środowisku mobile odsłonowo dominuje STS z 37 milionami odsłon i zakłady bukmacherskie Fortuna z 17 milionami. Po raz w listopadowych zestawieniu należy zauważyć słaby wynik LVbet z zaledwie 1,3 milionami odsłon na komórkach. Niestety w zestawieniu brak danych dla środowiska mobile dla bukmachera internetowego Totolotek.

Przyglądając się parametrowi średniego czasu spędzane przez użytkownika na stronach legalnych bukmacherów w Polsce w listopadzie 2017 roku warto zwrócić uwagę na dominacje STS w środowisku komórek. Uśredniając użytkownicy bukmachera online STS spędzają 1h i 18 minut na stronie bukmachera. Efortuna może pochwalić się wynikiem 23 minut, a w LVBet to zaledwie średnio 4 minuty na usera. Jeżeli chodzi o komputery prowadzi Efortuna przed STS, użytkownicy tych serwisów bukmacherskich spędzają średnio odpowiednio 2:29 minut oraz 1:49 minut na stronach tych firm bukmacherskich. Mocno od liderów odstają Totolotek z 13 minutowym wynikiem oraz LVBet z 6 minutowym.

Zasięgowo do największej liczby Internautów dotarł legalny bukmacher LVbet, jest to 14% z ogółu ponad 27 milionów Internautów w Polsce. Analizując ten parametr warto pamiętać, że z powodów prawnych nieletni oraz zainteresować zdecydowania większość kobiet nie jest targetem firm bukmacherskich.

Podsumowanie

Podsumowując miesiąc listopad zwraca uwagę dominacja bukmachera Lvbet w totalu pod względem liczby real users. Legalny bukmacher Lvbet zgarnął 67% udziału w rynku i aż 73% rynku użytkowników komputerów. Jeżeli chodzi o komórki w tym środowisku bardzo mocno trzymają się liderzy polskiego rynku bukmacherskiego czyli zakłady bukmacherskie STS i Fortuna. Podobnie jak w poprzednich miesiącach zwraca się z nawiązką inwestycja bukmacherów online STS i Fortuny w streaming, średni czas spędzony przez użytkowników zarówno komputerów jak i komórek jest najwyższy u tej dwójki firm bukmacherskich. Zwraca uwagę zaledwie 4 – minutowy średni czas jaki spędza użytkownik komórek na stronie LVbetu, w zestawieniu z 1 godziną i 18 minutami w STS to naprawdę słaby wynik. Z niecierpliwością wypatrujemy pojawiania się w zestawieniu zakładów bukmacherskich Forbet, a być może Etoto, które w ostatnich dniach grudnia uruchomiło poprawiony serwis.

 

Oceń artykuł