Fenomen Realu w LM a zakłady bukmacherskie

21 maja 2018

Legalni bukmacherzy zawsze wierzą w Real Madryt

Jeszcze przed dwoma sezonami Liga Mistrzów była jedynymi takimi rozgrywkami o międzynarodowym zasięgu, które nie doczekały się nawet obrony tytułu mistrzowskiego. Przed sezonem 2015/2016 nie było w historii tych rozgrywek żadnego hegemona, który potrafiłby dwa razy z rzędu zdobyć trofeum – choć nie brakowało oczywiście takich, które dwa razy z rzędu dochodziły do finału.

Jeśli komuś miała udać się ta sztuka, to bukmacherzy celowali oczywiście w Real Madryt, FC Barcelonę, zdecydowanie mniej w Bayern Monachium czy kluby brytyjskie lub włoskie. Po zakończonym triumfem w Champions League sezonie 2015/2016 przyszedł sezon przełomowy dla historii tychże rozgrywek i dla samego Realu Madryt. Rok wcześniej w finale z lokalnym rywalem, Atletico Madryt na stadionie w Mediolanie, po remisie 1:1 w 120 minutach, doszło do karnych wygranych ostatecznie 5:3 przez Ronaldo i spółkę.

Podtrzymanie zwycięskie passy przez Zinedine Zidane

W 2017 roku w finale Real Madryt mierzył się z Juventusem Turyn i zdecydowanie wygrał tamto spotkanie w Cardiff aż 4:1. W ten sposób zapisał się na stałe w historii Champions League jako pierwsza drużyna, która zdobyła koronę Ligi Mistrzów dwa razy z rzędu. Wszyscy, którzy prawidłowo wytypowali wtedy takie zakłady bukmacherskie, mogli liczyć na wypłatę ogromnych wygranych.

Na tym jednak, prowadzony przez francuską legendę i mistrza świata z 1998 roku, Zinedine Zidane zespół z Madrytu, nie musi poprzestawać. W obecnym 2017/2018 sezonie, również Christiano Ronaldo z kolegami zameldował się w finale i 26 maja po spotkaniu finałowym przeciwko Liverpoolowi na stadionie w Kijowie może zrobić coś, czego chyba nikt nie wyobrażał sobie w najśmielszych snach.

Autor: DG