Fame MMA

3 sierpnia 2019

Nietypowe zakłady bukmacherskie, czyli Fame MMA

Jeszcze do niedawna bukmacherzy oferowali w zasadzie jedynie zakłady z zakresu sportu. Jednak z czasem, wraz z rozwojem samej bukmacherki, operatorzy poszerzyli swoje oferty o zakłady specjalne, czyli wydarzenia pozasportowe. Dotyczą one często rozrywki lub wydarzeń politycznych, choć trzeba przyznać, że można się spotkać niekiedy z naprawdę interesującymi zakładami, o których jeszcze kilka lat temu nie śniło się typerom. Niecodzienne zakłady to jedno, ale drugą rzeczą jest sponsoring. Faktycznie obecnie bukmacherzy wspierają sport – praktycznie każdy polski legalny operator posiada pod swoją opieką konkretne kluby czy drużyny, część z nich skupia się na piłce nożnej, inni na pozostałych dosyć popularnych w Polsce sportach, np. sponsorują siatkówkę. Jednak nie tylko ligi czy drużyny mogą być sponsorowane. Nawet niektóre wydarzenia sportowe są sponsorowane przez bukmacherów, w tym i tytułowe Fame MMA, które nie każdy traktuje poważnie ze względu na nietypowy charakter uczestników biorących udział w walkach.

Całkiem niedawno zakończyła się 4. gala wspomnianego w tytule Fame MMA. Impreza ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony widzów, głównie ze względu na walkę wieczoru, w której uczestniczyła poprzednia mistrzyni Marta Linkiewicz oraz Aniela Bogusz, która zechciała pas odebrać. Warto przybliżyć ideę tej imprezy, ponieważ za jakiś czas powinniśmy doczekać się piątej już gali. Ponadto, jeden z popularniejszych bukmacherów jest sponsorem Fame MMA – LVBet bonus nawet przygotował z tej okazji dla nowych klientów, którzy chcieliby założyć konto, aby móc obstawić swojego faworyta. Zatem co stoi za niezwykłą popularnością tych walk?


fame mma 2

Na czym polega Fame MMA?

Jaka jest główna idea tego wydarzenia? Po samej nazwie imprezy można zorientować się, że będziemy mieli do czynienia z walkami MMA. Jednak nie są to zwykłe walki – uczestnicy to słynne osobistości znane głównie ze swojej działalności w Internecie, a dokładniej na Youtube. Do oktagonu zaprasza się osoby, które zazwyczaj nie mają zbytniego doświadczenia w sztukach walki, jednak widzowie chcieliby zobaczyć pojedynki ze względu na popularność uczestników. Uczestników wybiera się na podstawie tytułowego fejmu, czyli stopnia popularności w danej chwili oraz konfliktów, które konkretne osoby mogą ze sobą mieć. Organizatorzy kierują się przede wszystkim oglądalnością i nie ma w tym niczego dziwnego. Co prawda fanów sztuk walk (profesjonalnych) może nie przekonywać taki format, ponieważ dosyć często trudno mówić o pojedynkach, które są dobre technicznie i mają rzeczywiście wiele wspólnego z MMA.

Jednak tutaj liczy się show, a im większe ono będzie i wzbudzi więcej kontrowersji, tym większa będzie oczywiście oglądalność. Nic więc dziwnego w tym, że doczekaliśmy się już czterech gal, a w przygotowaniu jest następna i mówi się, że na piątej ta przygoda się nie skończy. Nie dziwi zatem również fakt, że i nowoczesny bukmacher zainteresował się całym wydarzeniem i postanowił objąć go swoim patronatem. Wiele osób dla czystej rozrywki wykupiło dostęp do internetowej transmisji walk, ponadto kiedy nadarzyła się okazja, więc początkującym graczom przyznawano nawet z tej okazji kod promocyjny LVBet.

Dwie pierwsze gale nie zdobyły wielkiej popularności – nie wszyscy byli zainteresowani faktem, że grupa osób popularnych w serwisie Youtube spróbuje swoich sił w tego typu walkach. Sprawę z tego zdawali sobie w zasadzie jedynie widzowie samych uczestników – śledzili postępy podczas treningów, oglądali konferencje i pisali komentarze pod filmami ze swoimi typami. Prawdziwą rewolucję wywołała trzecia gala, w której udział po raz pierwszy wzięły kobiety. Postanowiono nawet, że będzie to walka wieczoru, więc wszyscy oczekiwali od uczestniczek – Marty „Linki Master” Linkiewicz oraz Moniki „Esmeraldy” Godlewskiej – rozrywki na najwyższym poziomie.


fame mma 1

Walka pań w oktagonie przysporzyła gali rozgłosu, szczególnie dlatego, że wygrała Marta, której szanse z powodu przewagi fizycznej (jest dużo wyższa i cięższa od Moniki) były praktycznie przesądzone. Linki Master musiała jednak bronić tytułu podczas czwartej gali, kiedy to jej przeciwniczką została Aniela Bogusz. Ta z kolei posiada już większe doświadczenie sportowe, ponieważ od wielu lat trenowała zapasy, była też świetnie przygotowana do walki (co zresztą przeważyło na jej zwycięstwie). Niemniej jednak widzowie poznali Anielę w serwisie Youtube niekoniecznie z jej osiągnięć sportowych, a z kontrowersyjnych filmików dotyczących edukacji seksualnej. Gwiazda postanowiła zmienić swój wizerunek, a odebrania tytułu mistrzyni walk Fame MMMA był się świetną okazją ku temu.

Ogólnie gala odniosła sukces, tym bardziej, że zapowiedziano następną. Jednak całkiem sporo osób lubi tę formę rozrywki, a jeśli mogą przy okazji obstawić zakład, nawet dla zabawy i śmiechu, to rzeczywiście to zrobią. Fakt jest taki, że najlepszy bukmacher 2020 powinien iść z duchem czasu i oferować swoim klientom nawet te wydarzenia, które teoretycznie wydają się tylko amatorskie. Z racji popularności gali Fame MMA LVBet raczej pozostanie oficjalnym sponsorem, jednak można także spojrzeć, co nietypowego oferują inni bukmacherzy. Z pewnością każdy ranking legalnych bukmacherów online 2020 powinien uwzględnić nietypowe potrzeby typerów – szeroki rynek zdarzeń, nawet tych pozasportowych (Fame MMA znajduje się raczej na granicy między sportem a rozrywką) to coś, co powinien oferować każdy buk w Polsce.

Co niezwykłego obstawimy u innych bukmacherów?

Fame MMA nie jest aż tak dziwnym zjawiskiem, głównie dlatego, że mimo wszystko mamy do czynienia ze sportem. Co prawda zawodnicy to w większości przypadków amatorzy, jednak sam format dotyczy sztuk walki, które możemy obstawić praktycznie u każdego buka na co dzień. Jednak niekiedy możemy spotkać się z ciekawymi zakładami specjalnymi, a co więcej, można wykorzystać obstawiając je na przykład freebet 2020. Zatem co niecodziennego znajdziemy w ofertach specjalnych innych firm bukmacherskich?

Oferujący dla początkujących graczy kod promocyjny STS proponuje również swoim typerom możliwość obstawienia zakładu z tego, kiedy zostanie oddana do użytku obwodnica koło Częstochowy. Forbet również posiada zakład dotyczący okolic tego miasta. Jeśli ktoś chce, może założyć się o to, czy w najbliższym czasie zostanie utworzone częstochowskie województwo. Możliwy jest do zdobycia kod promocyjny Forbet i można wykorzystać go na taki niecodzienny zakład.

Jednak trzeba przyznać, że jednak bukmacherzy nawet jeśli oferują zakłady specjalne, wciąż są nakierowani bardziej na sport. Charakter zakładów specjalnych sprawia, że są one dostępne jedynie przez jakiś czas, na przykład przed wyborami lub podczas wydarzeń kulturalnych jak Oscary czy Eurowizja – są to imprezy raz na jakiś czas, podczas gdy spotkania sportowe mają miejsce regularnie. Nawet jeśli Mundial czy Euro obstawić można co kilka lat, to jednak do dyspozycji mamy wiele mniejszych rynków zdarzeń. Zakłady specjalne są odpowiedzią na obecne nastroje i potrzeby. Na przykład oferujący kod promocyjny Betclic proponuje w swoich zakładach specjalnych jedynie rokowania na przyszłego papieża oraz kilka opcji w wyborach. Inne zakłady idą bardziej w stronę kultury i można obstawić faworyta nagród Emmy, podczas gdy inne wolą skupić się faktycznie na sporcie.

Na przykład w ofercie Totomix bonus dotyczy jedynie wydarzeń sportowych, gdyż ta propozycja Totolotka nie obejmuje zakładów specjalnych z działu rozrywki. Jednak może to oczywiście spodobać się fanom tradycyjnej bukmacherki, czyli tej związanej ze sportem. Podobnie u bukmachera PZBuk kod bonusowy 2020 najlepiej będzie wykorzystać podczas typowania sportowych faworytów, gdyż i ta firma stawia bardziej na rozwój właśnie takich zdarzeń i rynków. Co prawda można zdecydować się na typy z zakresu polityki, jednak nie jest i tak wiele, jak u konkurencji.

Jeśli kogoś interesuje wywołana przed chwilą polityka, bukmacher Fortuna posiada całkiem sporo opcji i możliwości w tym zakresie. Dla początkujących graczy oferowany jest nawet kod promocyjny eFortuna, który można wykorzystać zarówno na zakłady sportowe, jak i na te specjalne.

Jak widać, bukmacherka stale się rozwija. Oczywiście to dobrze, ponieważ nie każdy chce obstawiać kupony z zakresu piłki nożnej i ewentualnie siatkówki. Niektóre dyscypliny są bardzo niszowe, jak tenis stołowy lub szachy, a jednak bukmacherzy je oferują. Nic więc dziwnego, że chociażby LVBet zdecydował się na sponsorowanie Fame MMA, które z każdą kolejną galą przyciąga coraz więcej widzów, a wszystko przez kontrowersje, które towarzyszą uczestnikom. Chcemy dla zabawy zobaczyć jak spotkanie w oktagonie może się potoczyć, chcemy zobaczyć, czy treningi, którymi gwiazdy chwalą się na swoich mediach społecznościowych, faktycznie przynoszą rezultaty.

Sport sam w sobie jest bardzo nieprzewidywalny, jednak kiedy walczą osoby o zupełnie odmiennych warunkach fizycznych, tym większe emocje czujemy, kiedy potencjalny faworyt (czyli ten wyższy i cięższy) przegrywa. Lubimy także całą otoczkę dookoła, czyli zachowanie uczestników podczas konferencji, narastające konflikty (w które oczywiście wierzymy) oraz późniejsze show podczas samej gali. Właśnie dlatego ten nietypowy format przyciąga uwagę tak wielu widzów, w tym także typerów, którzy chcą spróbować sił i w tym wypadku. Pozostaje nam czekać na kolejne gale, ponieważ organizatorzy już je zapowiedzieli, w dodatku podczas ostatniej imprezy rzucono kilka wyzwań. Najprawdopodobniej LVBet pozostanie sponsorem tego wydarzenia i kto wie, może i inni bukmacherzy skuszą się na ofertę poszerzoną właśnie o tę galę.