Emocje na King Power Stadium. Remis Manchesteru United z Leicester!

28 grudnia 2020

Rozgrywki ligi angielskiej od wielu lat wzbudzają olbrzymie emocje wśród sympatyków piłki nożnej. Nie jest to jednak nic dziwnego, gdyż występują tam drużyny, które odnoszą ogromne sukcesy w europejskich pucharach. Tam również spotkać można trenerów, o których marzą drużyny z całego świata. Nie brakuje tam również wielkich pieniędzy, które zespoły występujące w Premier League otrzymują w ramach praw telewizyjnych. Niektóre czołowe kluby ligi niemieckiej nie mogą pochwalić się takimi kwotami, którymi dysponują na koniec sezonu drużyny z końca tabeli ligi angielskiej. Jednym ze znaków rozpoznawczych Premier League są pojedynki, które rozgrywane są w okresie świątecznym. Znany wszystkim „Boxing Day” to coś, co elektryzuje fanów piłki z całego świata. I właśnie na jednym ze spotkań rozegranych w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy się skupić w dzisiejszym artykule. Wypróbuj Fortuna kod promocyjny odbierz i sprawdź jak to działa.

Dnia 26. grudnia naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które radziły sobie bardzo dobrze w poprzednim sezonie. Aktualnie Leicester City znajduje się czołowej czwórce zespołów Premier League, a Manchesteru United plasował się przed tym spotkaniem tuż za swoim rywalem. W tym pojedynku zawodnicy Czerwonych Diabłów dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak piłkarze gospodarzy błyskawicznie odrabiali straty. Mecz był niezwykle wyrównany i po zwycięstwo mogła sięgnąć każda ze stron. Ostatecznie jednak spotkanie rozgrywane na stadionie King Power Stadium zakończyło się wynikiem remisowym 2:2. Sądząc po przebiegu tego pojedynku można uznać, że jest to rezultat oddający to, co działo się tego dnia na boisku w Leicester. Jednak remis z pewnością nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Sprawdź jak funkcjonuje Totolotek kod promocyjny odbierz i ciesz się obstawianiem zakładów sportowych.

Pojedynek otwierający słynny „Boxing Day” zapowiadał się niezwykle emocjonująco. W końcu doszło do pojedynku drugiej drużyny w tabeli, czyli Leicester City z trzecią siłą aktualnego sezonu Premier League, czyli Manchesterem United. Te dwa zespoły na wiosnę będą walczyć w europejskich pucharach, jednak na krajowym podwórku ich zadaniem jest wywarcie presji na aktualnym liderze i jednocześnie mistrzowi Anglii, czyli drużynie Liverpoolu. Oba te zespoły świetnie radzą sobie w wyjazdowych spotkaniach. Świetnym tego przykładem jest seria sześciu kolejnych zwycięstw Czerwonych Diabłów. Warto wspomnieć również o tym, że ostatnie dwa mecze rozgrywane na King Power Stadium również zostały rozstrzygnięte na korzyść Manchesteru United. W świąteczne popołudnie zapowiadało się więc niesamowite widowisko. Przetestuj kod bonusowy Betclic odbierz i zobacz jak to funkcjonuje.

Przebieg pojedynku

Mecz rozgrywany w sobotnie popołudnie rozpoczął się od groźnych strzałów z obu stron. W świetnej sytuacji znalazł się Marcus Rashord, który zgubił krycie Evansa. Reprezentant Anglii uderzył jednak niecelnie głową, marnując tym samym świetne dośrodkowanie w wykonaniu Bruno Fernandesa. Trener Czerwonych Diabłów Ole Gunnar Solskjaer nie był zadowolony z wykończenia swojego napastnika. Na szczęście dla jego zespołu w bardzo dobrej sytuacji pomylił się również Jamie Vardy. W ataku Manchesteru United mogliśmy w tym meczu oglądać również Bruno Fernandesa oraz Anthony’ego Martiala. Zawodnik z Francji oddał jeden celny strzał, jednak było to zbyt słabe uderzenie, aby móc myśleć o zaskoczeniu Kaspera Schmeichela. W 23. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Marcus Rashford, który otrzymał świetne podanie od Fernandesa. Młody Anglik nie pomylił się w tej sytuacji i technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy otwierając tym samym wynik meczu. Przekonaj się jak działa kod bonusowy Lvbet odbierz i typuj rozgrywki ligi angielskiej.

Osiem minut później na tablicy wyników widniał ponownie rezultat remisowy. Wszystko to spowodowane było błędem linii defensywnej United, który wykorzystał Harver Barnes. Otrzymał podanie od Jamesa Maddisona, a następnie umieścił piłkę w rogu bramki Davida de Gei. Remisowy rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie United próbowało przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak długi czas ich ataki nie przynosiły oczekiwanych efektów. Dopiero w 79. minucie bramkę na 2:1 zdobył Bruno Fernandes. Wydawało się więc, że United kolejny raz wygra na trudnym terenie, jednak wtedy kolejny raz w tym sezonie błysnął Jamie Vardy. Angielski napastnik w 85. minucie strzelił gola wyrównującego po dośrodkowaniu Ayoze Pereza. Manchester United zremisował z Leicester City 2:2. Zobacz jak funkcjonuje Forbet kod bonusowy odbierz i obstawiaj kupony na mecze Premier League.