Ekstraklasa mimo zimy rozgrzewa - kto faworytem na mistrza?

6 marca 2018

Nadzwyczaj zimowa aura nie odstraszyła piłkarzy Lotto Ekstraklasy, którzy w komplecie rozegrali ostatnie kolejki. 27 lutego, niejako w epicentrum pogodowego przesilenia, piłkarze Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok zmierzyli się w meczu na szczycie. Na Łazienkowskiej team z Podlasia nie zostawił żadnych złudzeń obrońcom tytułu, w pełni zasłużenie wygrywając 2:0. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że żółto-czerwoni osiągnęli trzypunktową przewagę nad podopiecznymi Romeo Jozaka. Z pewnością nie było to ostatnie starcie tych ekip, bo przecież trafią na siebie jeszcze w grupie mistrzowskiej.

Wszystko jest zatem możliwe, aczkolwiek poza wymienionym duetem raczej nikt nie wmiesza się już do batalii o ligowy prymat, na co wskazują choćby polscy bukmacherzy. Nie chodzi tutaj nawet o różnice punktowe, mimo że akurat te mają aktualnie większe znaczenie niż w poprzednich rozgrywkach, z uwagi na zachowanie po fazie zasadniczej całości dorobku. Zarówno w przypadku dysponującego szeroką kadrą Lecha Poznań, jak i rewelacyjnego jesienią Górnika Zabrze prezentowana forma nie upoważnia bowiem do takich zaszczytów. Poza potknięciem w szlagierze, legioniści konsekwentnie punktowali w innych spotkaniach, a Jaga odniosła komplet zwycięstw w pierwszych czterech występach w 2018 roku. Kto zatem zostanie mistrzem?

STS zakłady bukmacherskie daje więcej szans drużynie ze stolicy – kurs 2,00. Szanse graczy Ireneusza Mamrota ten bukmacher ocenia nieco niżej, bo po kursie 2,75. Jak jednak wspomniano, sprawa jest absolutnie otwarta i tak może pozostać aż do ostatniej kolejki, zaplanowanej na 20 maja.

Autor: PM