Ekstraklasa - Ktoś się wzmocnił, kto na mistrza, jak stawiać?

19 października 2020

Współczesne zakłady bukmacherskie coraz częściej organizowane są za pomocą Internetu, a typerzy chętnie logują się na serwisach bukmacherskich chociażby dlatego, że mają tam błyskawiczny dostęp do najważniejszych statystyk i analiz, a także porad i opinii innych zawodowych graczy. Jak zawsze, zaczynając grę w zupełnie nowej dyscyplinie, warto dokładnie poznać jej zasady – każdy legalny bukmacher oferujący zakłady lotto w Internecie posiada rozliczne poradniki, działy Q&A (pytania i odpowiedzi), a także tekstowe tutoriale i materiały wideo ze wskazówkami.

Ekstraklasa nie jest łatwą ligą piłkarską do obstawiania, dlatego warto podpatrzeć, jakie są analizy i typy bardziej doświadczonych graczy, którzy na polskiej piłce ligowej „zjedli zęby” u niejednego bukmachera. Na pewno królową zimowego okienka transferowego, po raz kolejny w ostatnich latach, została Legia Warszawa, która pod wodzą trenera Romero Jozaka szuka nowych kierunków rozwoju, może nieco egzotycznych, ale obiecujących. Legia Warszawa w ostatniej dekadzie praktycznie co sezon była jednym z murowanych faworytów do mistrzostwa Polski, zawsze uczestniczyła w kwalifikacjach do europejskich pucharów i także po tej przerwie zimowej totolotek zakłady bukmacherskie upatrują w mistrzu polski głównego kandydata do obrony tytułu.

Jeszcze przed zimą wydawało się, że Górnik Zabrze może być sensacyjnym liderem, ale wraz z kolejnymi meczami różnica między Legią a czołówką, była zmniejszana i obecnie jest już czysto marginalna. Tym bardziej, że po 30 kolejkach Ekstraklasy dochodzi do podziału punktów przez 2 i wtedy dochodzi do dalszego spłaszczania tabeli, a na ostatniej prostej Legia przeważnie ma najwięcej siły i rezerw, więc takie czynniki muszą być zawsze uwzględnione przez totolotek i innych legalnych bukmacherów opracowujących swoje kursy na typy mistrzowskie przed startem rundy rewanżowej.