Dziś wieczorem spotkanie Polska-Hiszpania w piłce ręcznej

27 grudnia 2019

Od dzisiaj będziemy mogli śledzić Turniej 4Nations Cup. Jak zawsze, mecze toczą się pod koniec roku. Spotkania odbędą się w Tarnowie, w świeżo wyremontowanej hali „Jaskółka”. Co prawda Hiszpanie wystawią kadrę rezerwową, jednakże mimo wszystko dzisiejszy wieczór rozpoczyna serię spotkań, które mają na celu sprawdzenie formy przed mistrzostwami Europy. Trener naszej reprezentacji, Patryk Rombel, powiedział, że tuż przed świętami sportowcy trenowali obronę, natomiast w tej chwili priorytetem jest atak. Mecz odbędzie się w Tarnowie (można go oczywiście już teraz obstawić, zobacz kod promocyjny PZBuk) i tam też odbędą się najbliższe treningi. Co prawda zamiast drużyny B Hiszpanii mieliśmy zagrać z Egiptem, jednak jak widać, plany uległy zmianom.

Teoretycznie trener chciał przetestować dwudziestu graczy, choć już na starcie nie obyło się bez problemów, ponieważ w drugi dzień świąt na zbiórce nie pojawił się Patryk Walczak, który powinien dojechać właśnie dzisiaj. Nie zobaczymy więc Walczaka podczas dzisiejszego spotkania, a wejdzie on do gry dopiero jutro. Obecny na zbiórce Szymon Sićki przyjechał z kolei chory, więc jest pod stałą opieką lekarza i nie wiadomo, czy zobaczymy go podczas meczu z Hiszpanami.

To nie pierwszy raz w ostatnim czasie, kiedy powołana dwudziestka nie pojawia się na spotkaniu w pełnym składzie. W zeszłym tygodniu zabrakło Marka Szpery, który ma złamany palec. Nie zabrał także Michał Daszek, gdyż lekarze w dalszym ciągu nie pozwalają mu na grę. Szczypiornista brał jednak udział w zajęciach i służył wsparciem dla graczy mniej doświadczonych.
Czy fakt, że gramy z drugim zespołem Hiszpanii, ułatwia nam sprawę? Absolutnie nie, ponieważ w składzie B nie brakuje świetnym nazwisk – chociażby Kadetten Schaffhausen Ignacio Biosca (bramkarz) czy Bidasoi Irun Kauldi Odriozola (skrzydłowy i najlepszy strzelec tego sezonu Ligi Mistrzów). Z kolei w polskiej reprezentacji będzie kilka debiutów. Będzie to pierwszy mecz Krystiana Bondziora (skrzydłowy), Łukasza Zakrety (bramkarz) oraz Macieja Zarzyckiego (rozgrywający). Wiadomo jednak, że debiutanci jak najbardziej są przygotowani do dzisiejszego spotkania, więc nie należy się martwić niewielkim doświadczeniem tych zawodników (zobacz Betfan kod bonusowy by móc obstawić dzisiejsze spotkanie).

Mecz rozpoczyna się o 20.30. Jeszcze dzisiaj Białoruś zawalczy z naszym jutrzejszym przeciwnikiem. Jutro Polska reprezentacja zmierzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (warto wykorzystać na to spotkanie przygotowany przez Totolotek bonus powitalny), natomiast Białoruś zagra z Hiszpanią. Z kolei w niedzielę zagramy z Białorusią, a Hiszpania zmierzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Przy trzech najbliższych spotkaniach nasi szczypiorniści większy nacisk będą kładli na obronę, tak przynajmniej twierdzi trener. Każdego dnia przed spotkaniami sportowcy będą odbywali również treningi, co może oczywiście sprawić, że podczas oficjalnych meczów będą oni nieco mniej efektywni.

Wszystkie treningi i aktualne spotkania towarzyskie to przygotowanie przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Szwecji (być może zostanie przygotowany z tej okazji u buka Fortuna bonus powitalny). Turniej ten jest ostatnią szansą na awans do igrzysk. Zaczyna się 10 stycznia, więc jest coraz mniej czasu na przygotowania. Tak jak wiele innych spotkań, tak i najbliższe potyczki piłki ręcznej można obstawić u polskich bukmacherów – zobacz kod promocyjny STS .