Decyzja Komisji Europejskiej nie pozostawia wątpliwości. Bukmacherzy bez licencji są nielegalni w Polsce!

19 października 2020

Komisja Europejska zamknęła dochodzenie przeciwko Polsce w sprawie gier hazardowych. Co to oznacza w praktyce? Jak należy interpretować powyższą decyzję?

Przede wszystkim wytrącony został ostatni argument takim firmom bukmacherskim jak Bet-at-home czy BetClic. Powoływanie się na rzekome regulacje unijnej okazało się być argumentem kompletnie bezzasadnym. Komisja Europejska bardzo wyraźnie podkreśliła iż odstępuje od promowania jednolitego rynku w obszarze gier hazardowych. KE uznała, że poszczególne kraje członkowskie mają prawo do ograniczania usług w zakresie gier hazardowych.

W komunikacie podkreślono iż:

Komisja dostrzega starania państw członkowskich na rzecz modernizacji ram prawnych dotyczących gier hazardowych online, przekierowania popytu z nieuregulowanej oferty internetowych gier hazardowych na witryny mające zezwolenie i podlegające nadzorowi oraz dopilnowania, by operatorzy płacili podatki

Jeszcze raz okazało się, że jeżeli nie wiadomo o co chodzi zawsze chodzi o pieniądze. Bukmacherzy tacy jak Unibet czy Betsson nie mają ochoty płacić podatków w Polsce.

Komisja jest także zdania, iż sądy krajowe mogą sprawniej rozpatrywać skargi w sektorze gier hazardowych, m.in. w świetle licznych wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczących krajowego ustawodawstwa regulującego gry hazardowe. W przypadkach problemów związanych z prawem Unii w dziedzinie tych gier Komisja zachęciła skarżących do korzystania z krajowych środków prawnych.

Podsumowując, bukmacherzy nie posiadający polskiej licencji stracili ostatni argument. Są nielegalni. Koniec i kropka.

A jak zareagowały takie firmy jak Bet-at-home?

pic1 1024x576

Przenosząc stronę serwisu na kolejne subdomeny, jak widać powyżej, polskie Ministerstwo Finansów dodało do rejestru stron nielegalnych adres www164.bet-at-home.com.

pic2 1024x576

Szefostwo firmy BetClic przeniosło serwis pod adres www5.betclic.com, www6.betclic.com i www7.betclic.com, www8.betclic.com, zostały one dodane do rejestru stron nielegalnych.

I śmieszno i straszno jak mawiają nasi wschodni sąsiedzi, straszno gdyż także graczom korzystającym z usług nielegalnych firm bukmacherskich grożą wysokie kary finansowe. Smieszno, gdyż argumenty wysuwane przez nielegalne firmy bukmacherskie są już doprawdy groteskowe, zysk za wszelką cenę…