Jak czytać typy bukmacherskie?

8 stycznia 2018

W Internecie nie ma limitu czasowego i można spokojnie zapoznać się z regulaminem uczestniczenia w grach bukmacherskich lub nawet skorzystać z możliwości obstawienia pierwszego darmowego kuponu. Najwięksi operatorzy na rynku jak forbet oczywiście przygotowują także stosowne instrukcje, wskazówki i tutoriale czy materiały pdf i wideo, ułatwiające nowym oraz stałym graczom pełne wykorzystanie interfejsu.

Interfejs udostępniany jest użytkownikom najczęściej w postaci samodzielnej witryny, czyli portalu www, do którego można zalogować się przez Internet lub aplikacji mobilnych do zainstalowania na urządzeniach przenośnych. Bez względu na formę technologicznego dostępu do bazy zakładów, typy bukmacherskie przeważnie odczytuje się według dokładnie tych samych zasad, bez względu na firmę czy dyscyplinę sportu.

Najbardziej podstawowy zakład bukmacherski to zakład na zwycięstwo, przegraną lub remis. Praktycznie każde widowisko sportowe może zakończyć się wskazaniem jednostronnego zwycięzcy lub ogłoszeniem remisu, a użytkownik ma za zadanie wskazać rozstrzygnięcie meczu jeszcze przed jego rozpoczęciem. W najbardziej podstawowym zakładzie forbet typy na zwycięzcę opisuje według schematu „1” – gospodarz, „2” – gość. Kursy przyjmują wartości od 0.10 do 20.00 i więcej i są umieszczone odpowiednio przy pozycji gościa i gospodarza.

Są to mnożniki, przez które w przypadku prawidłowego wytypowania drużyny, stawka wpłacona na kupon przez gracza, zostanie zwielokrotniona. Oczywiście możliwe jest kumulowanie stawek, poprzez umieszczenie na jednym kuponie kilku spotkań, choć wtedy konieczne jest prawidłowe wskazanie wszystkich wygranych. „X” na tabeli z kursami to natomiast wartość, którą bukmacher przyjął dla braku rozstrzygnięcia, czyli np. remisu.

Oceń artykuł