Czy Lottoland jest legalny w Polsce?

2 lutego 2021

Lottoland- czym tak właściwie jest?

Firma Lottoland to serwis oferujący gry lotto za pośrednictwem internetu. Mamy tam możliwość zakupu zdrapek oraz kuponów na największe loterie oferowane na świecie. Wśród nich znajdziemy między innymi:

Powerball – chyba najbardziej popularna gra liczbowa na świecie, a na pewno w Stanach Zjednoczonych. Swoją działalność rozpoczęła pod nazwą Lotto Ameryka. Pierwotnie aby uzyskać główną wygraną należało wytypować prawidłowo 7 z 40 liczb. Do roku 2012 kilkakrotnie zmieniano jej zasady. Obecnie obowiązującym formatem jest poprawne wskazanie 5 z 69 oraz 1 z 26 liczb. Kumulacja loterii rośnie od kwoty 40 milionów dolarów, nie mając górnego limitu. Najwyższa wygrana w historii padła dnia 23 sierpnia 2017 roku. Tą szczęśliwą osobą okazała się Mavis Wańczyk. 53-letnia pracownica centrum medycznego z Massachusetts skreśliła kupon, który gwarantował jej blisko 759 milionów dolarów amerykańskich. Zdecydowała się jednak odebrać swoją wygraną w jednej transzy, która po opodatkowaniu wyniosła około 336,5 miliona.

MegaMillions – loteria bliźniaczo podobona do Powerballa. Różni się w zasadzie tylko formatem losowania szczęśliwych numerów. Tutaj jest to 5 liczb z 70 oraz 1 z 25. Rekordowy kupon skreślony został stosunkowo niedawno, bo w październiku 2017 roku. Nabyty w kolekturze znajdującej się w Karolinie Południowej, zagwarantował zwycięzcy zawrotną sumę 1,6 miliarda dolarów. Do dziś niewiadomo czy rekordzista zdecydował się na wypłatę jednorazową czy może rozbił ją na kilkadziesiąt lat. Jest to bardzo popularna gra.

Eurojackpot – gra liczbowa ciesząca się największym wzięciem na Starym Kontynencie. Polega na trafnym skreśleniu 5 z 50 oraz 2 z 10 liczb. Kumulacja rozpoczyna się od 10 mln euro, na 90 milionach kończąc. W historii losowań główna wygrana padła dotychczas czterokrotnie. Ostatni raz miało to miejsce 9 lutego 2018 roku.

Oprócz wyżej wymienionych, Lottoland proponuje nam także udział w loterii SuperEnalottto, El Gordo Primitiva czy World Millions. Jak to mówią „do wyboru do koloru”.


lottoland

Lottoland zakłady w Polsce

Lottoland pojawił się w naszym kraju w roku 2014. Jako swoją siedzibę podaje dobrze znaną w świecie gier hazardowych wyspę Gibraltar. Na stronie firmy przeczytać możemy, iż zapewnia ochronę danych osobowych graczy oraz gwarantuje 100% wypłatę wszystkich wygranych. Chwali się licencjami przyznawanymi przez Komisarzy do Spraw Hazardu w Irlandii, Gibraltarze, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Zapewnia także o regularnym audycie i monitorowaniu firmy przez niezależne instytucje.

Legalność

Jak więc mają się te wszystkie rewelacje do kwestii legalności Lottolandu w Polsce? Ogólnie rzez biorąc sfera loterii i gier liczbowych w naszym kraju jest zmonopolizowana przez jeden podmiot. Jest to oczywiście Totalizator Sportowy. Firma której historia sięga roku 1957, organizuje właśnie tą najbardziej znaną w naszym kraju loterie o nazwie Lotto. Jej losowania odbywają się trzy razy w tygodniu. Kolejno we wtorki, czwartki oraz soboty. Ich wyniki regularnie publikowane są także za pośrednictwem strony internetowej Totalizatora. Jak na tę chwilę jedynym sposobem zakupu losu na „Lotka”, jest udanie się do jednej z kolektur na terenie kraju. Według danych dostępnych na oficjalnej stronie Totalizatora, posiadają w tej chwili blisko 15 000 takich punktów.

Jak więc możliwe, że Lottoland oferuje nam zakup losów online? Tutaj właśnie dochodzi do momentu, w którym rozczarować musimy wszystkich zachwycających się usługami serwisu. Zgodnie z informacjami zawartymi w Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnych z Ustawą, serwis Lottoland świadczy usługi na terenie Polski w sposób niezgodny z prawem. Jak dostrzec możemy na stronie Ministerstwa Finansów, firma ta kilkunastokrotnie przenosiła swoją stronę na różne domeny, chcąc przechytrzyć w ten sposób wymiar sprawiedliwości. Mimo kiepskiej kondycji tegoż wymiaru, kolejne próby kończą się fiaskiem, a kolejne strony raz po raz trafiają do wspomnianego spisu. Lottoland próbował uwiarygodnić swoje poczynania na terenie naszego kraju poprzez zatrudnienie na stanowisku ambasadora znanego z losowań w Studiu Lotto Pana Ryszarda Rembiszewskiego.

Co grozi mi za korzystanie z serwisu Lottoland?

Jeśli więc graczu byłeś lub też jesteś użytkownikiem Lottolandu, radzimy zaprzestać tego procederu. Kontynuując go narazić możesz się na konsekwencje prawne,a konkretniej finansowe. Kodeks karny przewiduje w takim wypadku karę grzywny do 120 stawek dziennych, co w przeliczeniu na złotówki może wynieść naprawdę wysoką kwotę


lottoland promo

Czy Lottoland jest bukmacherem?

W internecie często możemy spotkać z tytułami Lottoland bukmacher oraz zakłady Lottoland. Jest to oczywiście błąd, gdyż firma ta nie ma nic wspólnego z zakładami bukmacherskimi. Zgodnie z definicją, w zakładach bukmacherskich przewidzieć musimy wynik spotkania sportowego. W przypadku Lottolandu z taką sytuacją rzecz jasna nie mamy do czynienia.

Opinie klientów Lottolandu

Wśród wielu dostępnych na łamach for dyskusyjnych opinii, przeważają rzecz jasna te negatywne. Gracze skarża się, iż nie otrzymali na swoje konta należnych wygranych, mimo przesłania wymaganych dokumentów w postaci skanu dowodu osobistego bądź wydruku z konta bankowego. W takich wypadkach musimy was przestrzec, by nie podawać swoich danych osobowych firmom, co do autentyczności i legalności których mamy pewne wątpliwości. Dane takie mogą zostać w późniejszym czasie wykorzystane w sposób niezgodny z prawem, a my narażeni możemy zostać na spore nieprzyjemności.

Stanowisko Totalizatora Sportowego

Wobec pojawiających się często pytań o powiązanie opisywanego serwisu z Totaliztorem, postanowiliśmy poszukać opinii na ten temat u źródła. Tak naszym oczom ukazał się pewien komunikat zgodnie z którym Totalizator zastrzega, iż nie ma nic wspólnego z firmą Lottoland. Brand ten dodatkowo bezprawnie wykorzystuje znaki towarowe Totalizatora. Osoby z biura prasowego zapewniają także, że tą zakazaną działalność każdorazowo zgłaszają do odpowiednich służb, chcąc uniknąć jakichkolwiek negatywnych opinii graczy, sugerujących ich współpracę z tą firmą.

Na zakończenie pamiętajmy więc, iż loterie oraz zdrapki podobnie jak zakłady bukmacherskie, powinny być dla nas tylko i wyłącznie rozrywką. Nie próbujmy więc nałogowo wypełniać kuponów i obgryzając paznokcie śledzić wyniki losowań. Cienka jest granica pomiędzy rozrywką, a uzależnieniem. Miejmy to na uwadze!


zakłady PZBuk bukmacher PZBuk PZBuk zakłady bukmacherskie Fortuna Bukmacher legalny Fortuna Fortuna zakłady ranking bukmacherów 2020 ranking bukmacherów online bonusy bez depozytu bukmacher zakłady bukmacherskie bez depozytu bonusy bukmacherskie na start darmowe bonusy bukmacherskie na start obstawianie meczy online