Betfan bukmacher

24 lipca 2019

Zakłady bukmacherskie Betfan w Polsce

Jeżeli interesujesz się tym, co dzieje się na polskim rynku bukmacherskich, na pewno wiesz, że w ciągu ostatnich kilku lat wiele się pozmieniało. Przede wszystkim znowelizowano ustawę hazardową, która reguluje prawnie wszelkie normy związane z bukmacherką. W wyniku zmian w przepisach wiele podmiotów musiało wycofać usługi z naszego kraju, ponieważ ich działalność nie była zarejestrowana w Polsce, co oznaczało, że należność podatkowa nie trafiała do polskiego Skarbu, a na rzecz innych krajów.

Dzięki zaostrzeniu przepisów, sytuacja bukmacherów w Polsce uległa znacznej poprawie. Wcześniej nie mieli oni szans z operatorami, którzy oferowali graczom możliwość większego zarobku, oczywiście kosztem podatków. Od zmian wprowadzonych w 2017 za grę u nielegalnych bukmacherów grożą poważne konsekwencje karne.

Jakie warunki musi spełnić bukmacher, aby uznać go za legalnego na terytorium Polski? Po pierwsze i najważniejsze, musi uzyskać polską licencję Ministerstwa Finansów. W kwestii hazardu nie działa nadrzędność prawa unijnego, gdyż każdy kraj ma prawo dostosować przepisy według własnego uznania.

Jeżeli dany zakład bukmacherski nie występuje na liście Ministra Finansów, ani nie wspominają o nim zaufane portale zajmujące się tematyką bukmacherską, jest to najprawdopodobniej operator nielegalny.

Spółka Betfan wśród legalnych bukmacherów

betfan belka


Pod koniec zeszłego roku posypało się kilka nowych licencji dla kolejnych zakładów. Między innymi od października 2018 roku Betfan zakłady bukmacherskie online może organizować bez obawy o konsekwencje prawne dla swoich klientów z Polski (numer licencji – PS4.6831.3.2018). Mimo że zezwolenie zostało otrzymane pod koniec ubiegłego roku, na ofertę i stronę internetową musieliśmy trochę poczekać. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ dostosowanie propozycji do oczekiwań polskich klientów jest czasochłonne. Szczególnie, jeśli pilnuje się jakości chociażby samej strony internetowej, a wiadomo, że zadbane o techniczne detale chwilę trwa.
Otwórz konto w BETFAN tutaj


Jednak w końcu doczekaliśmy się i w kwietniu zakłady bukmacherskie Betfan ruszyły w Internecie. Dlatego też możemy przyjrzeć się temu, co zaproponował nam ten operator. Wcześniej, czyli przed nowelizacją ustawy, Betfan wśród graczy zbierał pozytywne noty, więc klienci i teraz oczekują naprawdę wiele. Czy może stanowić konkurencję dla istniejących już na polskim rynku zakładów bukmacherskich? Jak wygląda sytuacja z dyscyplinami, rodzajami zakładów czy rabatami? Przyjrzeliśmy się dokładnie stronie internetowej bukmachera, aby móc odpowiedzieć na najbardziej nurtujące klientów pytania.

da296ddc78

Oferta nowego bukmachera Betfan

Po sześciu miesiącach przygotowań można spodziewać się naprawdę wiele po propozycji bukmachera. I nie jest inaczej w tym przypadku. Gracz ma do dyspozycji ponad 30 dyscyplin sportowych, gdzie znajdują się popularne sporty (jak piłka nożna, tenis, koszykówka, piłka ręczna) oraz te interesujące wybrane osoby (kolarstwo, żeglarstwo, szachy, pesapallo).

Gracze mają mnóstwo możliwości do wyboru, ponieważ w obrębie danej dyscypliny jest wiele lig i zdarzeń, które można obstawić. Za przykład można wziąć popularną piłkę nożną – znajdą się ligi różnych państw, większe lub mniejsze imprezy. Mundial, Euro, Liga Mistrzów, a także ligi młodzieżowe różnych krajów – dla każdego coś dobrego.

Na uwagę zasługują popularne w ostatnim czasie e-sporty, których oferta jest dosyć szeroka u bukmachera Betfan. Co znajdą fani takiej rozrywki? Call of Duty, CS, Dota, LoL, Overwatch, StarCraft – rozgrywki z tychże gier można obstawić u bukmachera. A jeśli ktoś w ogóle nie jest zainteresowany sportem, może wybrać zakłady specjalne, które dotyczą polityki, rozrywki, kultury, mediów – istnieje możliwość obstawienia nawet pogody na najbliższy czas!

A czy spotkamy tam sporty wirtualne? Aktualnie nie ma ich w ofercie, lecz jeszcze nie wiadomo jak potoczy się dalsza propozycja bukmachera. Zapewne z czasem będzie ona poszerzana, więc być może fani sportów wirtualnych będą mieli możliwość wyboru takiej rozrywki. Tak prezentuje sie oferta, którą znajdziemy na stronie internetowej bukmachera.

Sama witryna utrzymana jest w przyjemnym dla oka odcieniu zieleni, która koresponduje z żółtym kolorem (chociażby w logo Betfan). Strona wydaje się być czytelna i nawigacja po niej nie sprawi kłopotu nawet początkującej osobie. To są oczywiście szczegóły, jednak i na nie warto zwrócić uwagę, gdyż nie ma niczego gorszego od nowego buka, u którego nie da się skorzystać ze strony internetowej. Użyteczność witryny jest niezwykle ważnym elementem strategii bukmachera, ponieważ najczęściej zawierane są zakłady online.

Zakłady na żywo w Betfan

Zakładów LIVE nie może zabraknąć u żadnego bukmachera, ponieważ gracze z wielką chęcią korzystają z takiej opcji. Dlaczego? Przez większe emocje, adrenalinę, a także możliwość dostosowania typu na kuponie pod bieżące wydarzenia na boisku. Oczywiście tego rodzaju rozrywki nie brakuje w Betfan, więc jeżeli interesuje Cię opcja zakładów na żywo – nie zawiedziesz się.

betfan screen1


Inaczej jest w przypadku transmisji na żywo (live streamingu) wydarzeń sportowych – tego u bukmachera online Betfan nie znajdziemy. Dla wielu typerów może być to spora wada, ponieważ coraz więcej zakładów taką opcję w swojej ofercie posiada.

Aplikacja mobilna bukmachera Betfan PL

Obstawianie w Internecie jest normą wśród bukmacherów, dlatego sama strona internetowa Betfan nie dziwi. Jednak coraz częściej typerzy chcą zakładać się przy użyciu swoich urządzeń mobilnych – smartfonów oraz tabletów. Dlatego też firmy tworzą swoje aplikacje, które w znaczny sposób ułatwiają obstawianie w taki sposób.

Niestety, Betfan swojej aplikacji na chwilę obecną nie posiada, przez co może stracić w oczach niejednego klienta. Być może z czasem ta sytuacja ulegnie zmianie i doczekamy się apki. Aktualnie zakłady sportowe można obstawić przy pomocy strony internetowej, która jest responsywna, czyli dobrze funkcjonuje na urządzeniach mobilnych. Dobrze, że bukmacher o tym pomyślał, ponieważ w przeciwnym wypadku całkowicie nie byłby atrakcyjny dla typerów korzystających z telefonów.

Metody płatności w Betfan

Legalni bukmacherzy w Polsce nie mają problemów z płatnościami, ponieważ mogą współpracować z bankami w naszym kraju. Polskie banki otrzymały zakaz w transakcjach dokonywanych między Polakami a nielegalnymi zakładami, jednak w przypadku operatorów działających zgodnie z przepisami nie ma takich utrudnień.

Wpłaty i wypłaty w Betfan obsługuje więcej niż dwadzieścia banków, zatem na pewno każdy gracz znajdzie wśród nich swój. Pieniądze na depozyt można wpłacić także przy pomocy karty, tradycyjnego przelewu lub BLIKa. Księgowanie przebiega szybko i bezproblemowo – w przypadku przelewu zajmie to kilkanaście minut, a przy pozostałych metodach działa natychmiastowo. Wypłaty także powinny być realizowane w szybkim tempie – w ciągu 15 minut.

Jeżeli omawiamy kwestie techniczne, możemy od razu poruszyć temat obsługi klienta, która może być niekiedy przydatna. Na samym początku warto skierować się do FAQ, gdzie omawia się najczęściej zadawane pytania przez klientów. Najprawdopodobniej już na tym etapie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Jeżeli jednak będzie potrzebna konsultacja, znajdziesz możliwość czatu na żywo, wysłania maila lub zadzwonienia na infolinię, która jest dostępna przez cały tydzień w następujących godzinach: 9.00-23.00. Więc gracze nie mogą narzekać na brak kontaktu z bukmacherem.

Co z rabatami?

Każdy polski bukmacher posiada w swojej ofercie kilka promek, aby w oczach klientów być jak najbardziej atrakcyjnym. Dlatego jeśli nowy bukmacher chce stanowić porządną konkurencję, musi opracować rabaty, co zachęcą nowych graczy do rejestracji konta. Zatem jaką Betfan promkę powitalną przewidział dla Polaków?

betfan screen2


Aktualnie, czyli w maju 2019 Betfan posiada jeden rabat na start. Nazwany jest Megapakietem i bukmacher twierdzi, że można zyskać nawet 3000 złotych za darmo (choć wyrażenie „za darmo” w bukmacherce jest raczej umowne). Następnie zachęca się nas do założenia darmowego konta, co nie powinno zająć więcej, niż minutę. W dalszej kolejności należy wpłacić swój pierwszy depozyt i nie może on wynosić mniej niż 20 złotych. Trzeba zagrać za równowartość, przy czym powinno się obstawić przynajmniej dwa kupony z akumulowanym kursem 2.0.

Kiedy otrzyma się promkę? Od trzech pierwszych wpłat. Od pierwszej wpłaty 10% (maksymalnie może być to 150 złotych), od drugiej 8% (maksymalnie 100 złotych), od trzeciej 5% (maksymalnie 50 złotych). Jakie są warunki? Bukmacher wymaga aż pięciokrotnego obrotu, przy czym na kuponie mszą znaleźć się minimum trzy zdarzenia (kurs pojedynczego – min. 1.2, kurs akumulowany min. 2.0). Przy przenoszeniu pieniędzy na saldo główne, wygrana zostanie powiększona dziesięciokrotnie. Należy pamiętać przy tym, że gracz ma 50 dni na spełnienie warunków promki (za każdym razem).

Tak prezentuje się dostępny rabat powitalny u bukmachera Betfan. Czy jest atrakcyjny i korzystny? To już powinien ocenić każdy gracz indywidualnie, ponieważ on sam wie, na czym mu zależy przy zawieraniu zakładów wzajemnych. Jeżeli klient znajdzie odpowiedni rabat Betfan przyzna większą stawkę, niż w standardowej ofercie. Jednak trzeba przyznać, że otrzymanie promcji nie jest łatwe i należy wykonać szereg działań, aby postąpić zgodnie z regulaminem i spełnić warunki akcji rabatowej. Wystarczy, że zapomni się o którymś etapie lub nie będzie zgadzał się kurs, a środki przepadną.

Betfan nie jest jedynym zakładem bukmacherskim, który nakłada spore ograniczenia na swoje akcje rabatowe. To standardowy proceder w przypadku każdej firmy bukmacherskiej. Musisz wiedzieć, że nie bez przyczyny wymaga się kuponów akumulowanych po minimalnym kursie, który nie jest niski. Takie zakłady zwiększają ryzyko przegranej, dlatego często okazuje się, że wypłata obiecanego rabatu nie jest wcale tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Zakłady wzajemne w Betfan bez podatku?

Betfan promkę zaproponuje jeszcze dla swoich stałych klientów. Ta promka dotyczy gry bez podatku, co jest pewnego rodzaju skrótem myślowym, ponieważ każdy legalny bukmacher w naszym kraju musi odprowadzać podatki. Dobrze wiemy, że tę należność pobiera się z postawionej przez typera stawki. Niekiedy legalni bukmacherzy organizują rabaty, przy których do ewentualnej wygranej dolicza się kilka procent (w zależności od oferty lub spełnionych warunków oprocentowanie może wahać się od 6 do 20%), które ma dawać wrażenie, jakby od postawionej kwoty przez klienta nie został potrącony podatek. Jednakże bez obaw – to Skarbu Państwa na pewno zostanie odprowadzona odpowiednia należność, więc jest to zgodne z polskim prawem.

83627a61c4


Kiedy już wyjaśniliśmy, na czym polega promka bez podatku, możemy przedstawić warunki rabatu w Betfan. Po pierwsze, należy stworzyć kupon poprzez dodanie kilku zdarzeń wybranych przez siebie. Muszą być to przynajmniej dwa zdarzenia. Gracz ma tutaj kilka możliwości. Jeżeli wybierze tylko dwa spotkania, gdzie łączy kurs musi wynosić minimum 2, zostaje zmieniony współczynnik na 1, zatem ewentualna wygrana wzrośnie o 14%.

Jeżeli jednak gracz oczekuje czegoś więcej, może postawić przynajmniej cztery zdarzenia z łącznym kursem 4, uzyska się 20% więcej przy wygranej, niż w standardowej ofercie. Tak przynajmniej Betfan opisuje promkę. Warto jednak pamiętać o ryzyku akumulowanych zakładów.

Radar 365

Ta akcja rabatowa jest dosyć interesująca, ponieważ nigdy nie wiemy, na co danego dnia trafimy. Zabawa polega na tym, że bukmacher codziennie wskaże graczowi inną promkę, która jest przygotowana specjalnie „na dziś”. Po obstawieniu odpowiedniej kwoty na przynajmniej 5 spotkań, po minimalnym kursie 1.3, może zostać zwrócona postawiona stawka (na saldo rabatowe), o ile jedno spotkanie nie zostanie trafione. Nie można wykorzystać jednak w tym celu środków uzyskanych przez promki bukmacherskie.

1000x200.5


To oczywiście jednorazowa promka na zakłady bukmacherskie, jednak jeśli ktoś jest zainteresowany nowościami, może regularnie sprawdzać, czy nie ma dla niego przypadkiem czegoś interesującego. Jest to rzadko spotykana forma rabatu i trzeba przyznać, że brzmi całkiem ciekawie.

Gdzie szukać promek?

Niejeden portal zajmujący się tematyką bukmacherską posiada różne rabaty, które mogą zwiększyć przyznawaną kwotę, dlatego warto ich szukać. Praktycznie każdy bukmacher przewiduje takie udogodnienia, więc Betfan raczej także nie odbiegnie od tej normy.

Ogólnie rzecz biorąc, akcje rabatowe w Betfan (czy z rabatem, czy bez) mogą mieć swoich zwolenników, a także przeciwników (mowa tu o warunkach regulaminowych rabatu powitalnego). Graczy interesuje fakt, czy z czasem będzie dostępna u tego buka promka bez depozytu, jednak na chwilę obecną brakuje informacji w tym temacie. Podobnie w ofercie nie funkcjonuje zakład bez ryzyka, który także jest popularny wśród początkujących graczy. Co prawda w akcji rabatowej w Radar 365 istnieje szansa na zwrot pieniędzy, jednak jest to oferta ograniczona czasowo.

Tak prezentują się obecnie dostępne rabaty w BetFan. Czy ten młody bukmacher może stanowić solidną konkurencję dla pozostałych legalnych bukmacherów? Jak prezentuje się przykładowy ranking polskich buków po wejściu na rynek nowych podmiotów?

Ranking bukmacherów w Polsce

Aktualnie mamy kilkanaście legalnych bukmacherów, więc i konkurencja jest większa, a klienci mają w czym wybierać. Betfan zakłady organizuje w naszym kraju od niedawna, jednak można powiedzieć, że w kilka miesięcy, kiedy szykował swoją ofertę, dogonił jakością swoich usług inne firmy, które działają tu już od kilku lat. Co prawda można dodać jeszcze kilka usług, przede wszystkim aplikację mobilną oraz live streaming, ponieważ gracze chętnie korzystają z takich udogodnień. Mimo wszystko Betfan może zebrać pozytywne głosy wśród początkujących graczy, natomiast ci bardziej doświadczeni mogą zainteresować się kursami, które także wypadają korzystnie.

betfan kod promocyjny kod promocyjny betfan betfan bonus na start betfan opinie

Kto stanowi alternatywę dla Betfanu? Legalni w Polsce są: Etoto, Fortuna, Milenium, STS, Traf – Zakłady Wzajemne, Totolotek, LV BET, Superbet, Totalbet, forBET, PZBuk, BetClic, omawiany tutaj BetFan, Ewinner, Typiko, Polski Bukmacher (który posiada dwie strony internetowe OKbet oraz nobleBET) oraz najnowszy (licencja z 21 maja) BestBet. Kolejność jest całkowicie przypadkowa, nie jest to żaden ranking bukmacherski. Na chwilę obecną trudno jest opracować uniwersalny spis najlepszych buków z powodu dynamicznego rozwoju polskiego rynku.

Wielu z bukmacherów, którzy otrzymali zezwolenia w zeszłym roku, jeszcze nie wystartowało ze swoją ofertą dla polskich graczy, jednak warto trzymać rękę na pulsie, aby być stale doinformowanym. Nigdy nie wiadomo, czym zaskoczą nas najmłodsi stażem w Polsce bukmacherzy. Być może pójdą w ślady BetFanu i na starcie zaproponują całkiem sensową ofertę, która z czasem będzie rozwijać się dalej.

Graj odpowiedzialnie

Nieważne czy wybierzesz nowego operatora, czy firmę funkcjonującą przez dłuższy czas. Tak naprawdę każdy typer wybiera taki zakład, który spełni jego oczekiwania, a co gracz to inne preferencje, więc trudno jest sugerować się głosami innych osób. Najważniejsze jest to, aby wybierać zawsze legalnych bukmacherów, ponieważ za korzystanie z ich usług nie są przewidziane poważne kary pieniężne. Jednak nawet legalna bukmacherka nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka. Hazard może uzależniać, a także można stracić obstawione środki – pamiętaj, że żadne pewniaki nie istnieją. Dlatego liczy się odpowiedzialna i rozsądna gra.