Barcelona remisuje z Napoli. Dobry mecz Piotra Zielińskiego

26 lutego 2020

We wtorkowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Piotr Zieliński odegrał ważną rolę w zespole Napoli przeciwko Barcelonie. W jednej akcji reprezentant naszego kraju zaliczył odbiór oraz asystę. Jego podanie było decydujące przy golu strzelonym przez Dries’a Mertensa. Zespół z Włoch nie potrafił jednak utrzymać do końca prowadzenia. Antoine Griezmann odpowiedział bramką ze strony Dumy Katalonii, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (STS kod promocyjny online).

Tylko Piotr Zieliński z dwójki Polaków rozpoczął ten mecz od początku. Arkadiusz Milik pełnił rolę rezerwowego, jednak już na początku drugiej połowy pojawił się na murawie w Neapolu. Dał bardzo dobrą zmianę i pokazał się z dobrej strony zwłaszcza w ofensywnie. Były napastnik Górnika Zabrze pojawił się na boisku przy wyniku 1:0 dla drużyny wicemistrza Włoch (kod promocyjny Betclic online).

Przebieg spotkania

Świetną akcję przeprowadzili w 30. minucie zawodnicy prowadzeni przez Gennaro Gattuso. Zieliński świetnie zachował się na połowie rywali i po odbiorze popędził na bramkę rywali, a potem świetnym podaniem obsłużył nadbiegającego Dries Mertensa. Belg nie dał żadnych szans bramkarzowi Barcelony i mocnym uderzeniem posłał piłkę w okienko bramki. Barcelona miała tego wieczoru spore problemy ze świetnie współpracującym duetem polsko-belgijskim. W końcówce pierwszej połowy po świetnym podaniu z pierwszej piłki od naszego reprezentanta, Belg nie zdołał jednak umieścić jej w siatce. Pięć strzałów to dorobek obu drużyn jeśli chodzi o pierwszą połowę spotkania. Dwa strzały Katalończyków były jednak niecelne. Trzy razy na bramkę uderzali zawodnicy Napoli, a dwa z nich były celne. Barcelona dobrze zaczęła spotkanie za sprawą Leo Messiego, którego strzał poleciał jednak wysoko na poprzeczką (LVBet bonus powitalny online).

Napoli świetnie radziło sobie w defensywie i przez długi czas ta strategia przynosiła efekty. Drużyna prowadzona przez Quique Setién’a mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki, nie była w stanie zagrozić drużynie gospodarzy. Obrona Napoli został jednak w końcu oszukana za sprawą świetnego prostopadłego podania. Błyskawiczna wymiana podań między zawodnikami Dumy Katalonii oraz błąd w ustawienie defensora Di Lorenzo, doprowadziły do bramki wyrównującej, która zdobył Antoine Griezmann. Chwilę przed tą akcją na boisku pojawił się reprezentant Polski Arkadiusz Milik, który zmienił strzelca bramki dla Napoli Dreisa Mertensa. Od tego momentu na boisku znajdowali się więc dwaj reprezentanci naszego kraju (kod bonusowy Totolotek online).

totolotek

Barcelona kończyła w dziesięciu

Milik miał okazję parę minut po pojawieniu się na boisku wpisać się do protokołu meczowego. Popisał się świetnym przeglądem pola i dograł w pole karne do Lorenzo Insigne. Kapitan Napoli oddał strzał z pola karnego, jednak nie udało mu się pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Ter Stegena. Było to drugie tak dobre podanie Polaka do Insigne. Dwie minuty wcześniej zauważył Włocha na lewej flance, a ten z piłką przedarł się w pole karne. Na posterunku ponownie był niemiecki bramkarz, który wyczuł intencję strzelca. Milik próbował na wiele sposób rozruszać ofensywę swojego zespołu. Był niesamowicie aktywny i wykonywał świetną pracę dla zespołu. Końcówka tego meczu nie był zbyt emocjonująca. Drużyna Barcelony przeważała na boisku, jednak akcje indywidualne Messiego nie wystarczały na zmianę wyniku meczu. W 89. minucie spotkania dwie żółte kartki a w efekcie czerwoną ujrzał Chilijczyk Arturo Vidal. Po oczywistym faulu wdał się w przepychankę z przeciwnikiem, a sędzia nie miał żadnych wątpliwości i odesłał go do szatni. Wynik spotkania bardziej satysfakcjonuje drużynę Barcelony, którzy rewanżowe spotkanie rozegrają przed własną publicznością (Betfan bonus powitalny online).