Anthony Davis w świetnej dyspozycji! Lakers pokonują 76ers

4 marca 2020

Fenomenalna druga kwarta pozwoliła odnieść zwycięstwo gospodarzom nad drużyną z Filadelfii. Los Angeles Lakers na czele z dwójką swoich liderów pokonało na swoim parkiecie osłabionych tego wieczoru przeciwników z drużyny Philadelphia 76ers. Tego wieczoru zarówno LeBron James, jak i Anthony Davis spisywali się wyśmienicie, co znacznie przyczyniło się do zwycięstwa Lakers. Philadelphia 76ers musiała tym razem radzić sobie bez walczących z urazami Joela Embiida, Josha Richardsona’a oraz Bena Simmonsa. Zdecydowany faworytem tego spotkania był więc zespół gospodarzy. Los Angeles Lakers nie zawiedli nadziei swoich fanów. Po kiepskim początku spotkania podopieczni Franka Vogela drugą kwartę zwyciężyli rezultatem 37:19. Siłą napędową Lakers był w tej kwarcie Anthony Davis, który w tej części meczu zdobył 18 z 37 punktów dla Lakers (na pozostałe mecze koszykówki można wykorzystać kod bonusowy STS online).

Skrzydłowy zespołu Lakers w całym meczu ustrzelił 13 na 19 oddanych rzutów w trakcie gry, a dodatkowo cztery z pięciu rzutów za trzy punkty. Do swojego dorobku dołożył 13 zbiórek, dwie asysty oraz cztery przechwyty i dwa bloki. Podczas jego 40-minutowego pobytu na parkiecie Lakers byli od rywali z Filadelfii aż o 30 punktów lepsi. Świetnie tego wieczoru spisywał się również legendarny LeBron James. Skrzydłowy Los Angeles Lakers dołożył swoje 22 punkty, w tym siedem zebranych piłek oraz 14 asyst przy trafieniach kolegów z zespołu. Zespół z Miasta Aniołów ostatecznie zwyciężył 120:107. Dla Los Angeles Lakers było to 22 zwycięstwo u siebie, a 47 w tym sezonie zasadniczym. 76ers kontynuują niestety swoją fatalną serię, która od 20 stycznie przegrała już 9 mecz z rzędu na wyjeździe. 25 punktów zdobył Glenn Robinson, natomiast Tobias Harris zanotował 18 „oczek”, jednak nie zdało się to na wiele (kod bonusowy Totolotek online).

Reszta wyników tej kolejki

Po niesamowicie emocjonującym spotkaniu Minnesota Timberwolves pokonała New Orleans Pelicans 139:134. Ta porażka oddala coraz bardziej drużynę z Nowego Orleanu od strefy play off. Aktualnie z bilansem 26-35 znajdują się na 12. miejscu w Konferencji Zachodniej. Rozgrywający Malik Beasley zdobył 28 punktów, a po stronie Pelicans triple-double zaliczył Jrue Holiday: 27 punktów, 10 zbiórek, a także 12 asyst. Świetną dyspozycję zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania prezentował Zion Williamson. Udało mu się dołożyć do dorobku drużyny 25 punktów, a także dołożył osiem zbiórek w trakcie 33 minut. Trenerem, który mógł tej nocy świętować był również Doc Rivers. Prowadzone przez niego Los Angeles Clippers pokonało Oklahomę City Thunder 109:94, a dla trenera była to 936. wygrana w karierze trenerskiej dzięki czemu awansował na 18. miejsce na liście wszech czasów. Dodatkowym faktem poprawiającym mu humor było to, że jego zawodnicy świetnie spisywali się w defensywie (kod promocyjny Betfan online).

betfan belka

Niski skrzydłowy Kawhi Leonard zdobył tego wieczoru 25 punktów, a Paul George oraz Montrezl Harrell dołożyli po 16. punktów. Grający na pozycji skrzydłowego zawodnik spędził wcześniej dwa lata w Oklahomie, co przerodziło się w ciepłe powitanie przez miejscowych kibiców. Koszykarze Clippers odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, które pozwoliło im się wdrapać na drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Denver Nuggets na swoim parkiecie musieli uznać wyższość zespołu Golden State Warriors. Trener drużyny z Kolorado uczulał swoich graczy, aby nie zwracali uwagi na słaby bilans przeciwników (14-48) i podeszli do tego spotkania maksymalnie skoncentrowani (kod bonusowy Fortuna online).

Faktycznie do połowy trzeciej kwarty zawodnicy Nuggets byli bardzo czujni, gdyż do tego momentu prowadzili 77:65. Jednak drużyna gości z Oakland zerwali się do odrabiania strat i ostatecznie triumfowali w hali Pespi Center 116:110. Dla wielu była to na pewno spora niespodzianka. W czwartej kwarcie dziewięć ze swoich 22 punktów zdobył Eric Paschall, a kolejne 22. punkty dorzucił do wyniku Warriors ich skrzydłowy Andrew Wiggins (PZBuk bonus powitalny online).