Zakłady bukmacherskie legalne w Polsce

17 października 2017

Szacuje się, że rynek zakładów bukmacherskich w Polsce jest wart około pięciu miliardów złotych. Niestety większość tej kwoty trafia do bukmacherów nielegalnie działających w Polsce. Czy to oznacza zepsucie całego rynku bukmacherskiego? Co na to specjaliści? Jak korzystać legalnie z zakładów bukmacherskich? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Warto zacząć od tego, że całą sytuację rynku bukmacherskiego, czyli inaczej zakładów wzajemnych w kraju, określa i reguluje ustawa o grach hazardowych. Ta ustawa obowiązuje już od siedmiu lat, zaś weszła w życie w 2010 roku. Na samym początku ustawa nie określała możliwości brania udziału w zakładach przez internet, natomiast w lipcu 2011 roku weszła jej nowelizacja, która dała możliwość zakładów online, jest tylko jeden warunek: na prowadzenie i organizację zakładów online trzeba uzyskać zgodę Ministra Finansów. W ogóle, żeby zacząć legalną działalność bukmacherską w Polsce, to trzeba mieć na nią pozwolenie od Ministra Finansów, tak jest ze wszystkimi legalnymi firmami bukmacherskimi takimi jak Forbet.

Niestety szara strefa zakładów bukmacherskich na terenie kraju jest ciągle obecna, trudno z nią walczyć, bo w większości przypadków wszystko dzieje się online. To sytuacja niebezpieczna zarówno dla państwa, legalnie działających firm bukmacherskich, jak i samych klientów zakładów.

Co robić, żeby bezpiecznie korzystać z usług zakładów bukmacherskich zwłaszcza tych, które oferują zakłady online?

  • Po pierwsze: przeczytać regulamin usług, żeby poznać swoje prawa i obowiązki, a także to, na co się zgadzamy akceptując warunki umowy w trakcie rejestracji do serwisu;
  • Po drugie: być ostrożnym w przypadku lokowania środków na zakłady nowe i nieznane;
  • Po trzecie: korzystać z legalnych bukmacherów takich jak Forbet zakłady online.

Nielegalnie działające zakłady bukmacherskie w Polsce znacząco narażają państwowy budżet na straty. Z drugiej jednak strony wysyp nielegalnych bukmacherów i niewielka ilość bukmacherów działających zgodnie z prawem to wynik dużych stawek podatkowych i w ogóle całego sposobu opodatkowania operatorów zakładów bukmacherskich. Ci, którzy prześwietlają rynek bukmacherski w Polsce twierdzą, że zmiany w tym aspekcie mogą przynieść naprawdę dużo korzyści. Póki co jednak administracja państwowa ze swojej strony może jedynie blokować dostęp do stron, które działają na terenie Polski nielegalnie. Wiąże się to nie tylko z odmową samego dostępu do danej strony, ale także z brakiem możliwości dokonywania wszelkich płatności internetowych na rzecz transakcji z nielegalnie działającymi bukmacherami.

Zakłady bukmacherskie polska

Trzeba również pamiętać o tym, że zakłady bukmacherskie w polsce takie jak Forbet legalny bukmacher mają ograniczenie wiekowe dla swoich użytkowników online. Nielegalni bukmacherzy nie zwracają uwagi na przykład na brak pełnoletności niektórych użytkowników. To także swego rodzaju zagrożenie społeczne. Brak kontroli nad tego typu nielegalnymi zakładami sprawia, że i państwo polskie jest w jakiś sposób odpowiedzialne prawnie za taką sytuację. Zagrożenia płynące z korzystania nielegalnych bukmacherów są więc jak widać bardzo realne. Dobrze zdawać sobie z nich sprawę, nawet jeśli ma się do czynienia tylko z legalnymi zakładami.

Polski rynek bukmacherski prężnie się rozwija i coraz więcej fanów rozmaitych dyscyplin sportowych typuje w swoich ulubionych dziedzinach. Popularność obstawiania zakładów nie dziwi – w końcu lata spędzone na oglądaniu spotkań sportowych to nie tylko rozrywka wynikająca z pasji, ale też przyswajanie ogromu informacji związanych z ulubionymi drużynami, zawodnikami czy nawet całymi ligami. Bukmacherzy pozwalają wykorzystać tę wiedzę i urozmaicić sobie oglądanie ulubionego sportu poprzez zakłady bukmacherskie. Nie tylko towarzyszą nam wtedy większe emocje, ale też można coś zarobić. Należy jedynie pamiętać, że bukmacherka zawsze powinna być przede wszystkim rozrywką, a nie źródłem pewnego zarobku.

Według najnowszych szacunków polski rynek zakładów bukmacherskich wart jest około pięciu miliardów złotych. Skąd tak duża popularność? Obecne regulacje w Polsce pozwalają grać bezpieczne u legalnych bukmacherów. Gracze stawiają przy tym na wygodę, więc choć w dużych miastach wciąż znajdziemy naziemne punkty bukmacherskie, ogromna część graczy woli typować i śledzić wyniki w Internecie. Bukmacher online przyciąga chętnych łatwością użytkowania, pozwalając na dostęp z poziomu dowolnego komputera, laptopa czy tabletu, a nawet smartfona. Zamiast ruszać na miasto i stać w kolejce, współczesny gracz może postawić zakład w trakcie pracy, będąc na wczasach czy stojąc w korku. Jest więc łatwo i przyjemnie – ale którego legalnego bukmachera wybrać i skąd czerpać wiedzę o rynku?

RynekBukmacherski.pl pomaga zorientować się w świecie zakładów bukmacherskich. Początkujący gracze znajdą tu niezbędne porady co do typowania i wybrania legalnych serwisów bukmacherskich, z kolei ci doświadczeni mogą liczyć na najnowsze wieści dotyczące zakładów – przede wszystkim badania rynku, ale także nadchodzące duże spotkania sportowe, zmiany w przepisach czy afery na rynku bukmacherskim. Nasi eksperci przyglądają się tendencjom i zwyczajom wśród zachowań największych bukmacherów, pomagając wyciągać przydatne dla każdego gracza wnioski.

Dlaczego legalny bukmacher?

Na naszej stronie piszemy jedynie o legalnych bukmacherach, odradzając granie u niesprawdzonych źródeł. W Polsce każdy bukmacher musi mieć swoją siedzibę na terenie kraju i działać na podstawie koncesji wydanej przez Ministerstwo Finansów. Typując w niesprawdzonych miejscach, nie tylko nie mamy pewności, czy wygrane pieniądze zostaną wypłacone, ale też narażamy się na wysokie mandaty. Nie dajcie się więc skusić dużymi bonusami czy atrakcyjnymi bonusami okresowymi lub na tak zwany dobry początek – najważniejsze to żeby działać według prawa.

Legalny bukmacher to jednak dopiero początek. Działających w ten sposób serwisów bukmacherskich jest kilka i nie powinniśmy ograniczać się do tylko jednego z nich. Każdy serwis bukmacherski ocenia szanse spotkań według swoich kryteriów i często warto sprawdzić, który oferuje najkorzystniejsze dla nas kursy. Uważne sprawdzanie kilku źródeł naraz jest kluczem do maksymalizacji wygranej, a duży wybór i przejrzystość serwisów czyni z tego wyjątkowo łatwą rzecz.

Internetowi bukmacherzy łączą wszystko w jednym miejscu

Bukmacherzy online to zdecydowanie najwygodniejsze wyjście. Serwisy i zaprojektowane na urządzenia przenośne aplikacje pozwalają nie tylko na szybkie sprawdzenie kursów, nadchodzących spotkań i historii naszych postawionych zakładów, ale również często znajdziemy tam relacje na żywo z rozgrywanych w danym momencie spotkań sportowych. Dzięki takim rozwiązaniom nawet bez telewizora i odpowiedniego programu, na którym akurat leci mecz, wciąż możemy śledzić obstawione spotkanie i ekscytować się każdą jego minutą. W przerwach z kolei można wymienić się uwagami z innymi graczami na rozmaitych czatach i forach internetowych lub podejrzeć najświeższe informacje na stronach takich jak RynekBukmacherski.pl – wystarczy mieć połączenie z Siecią.

Technologia stale się rozwija, a nasze hobby, czyli typowanie, razem z nią. Szkoda więc nie korzystać z wszystkich tych udogodnień, szczególnie że legalny bukmacher jest łatwy do znalezienia. Dostęp do Internetu posiada dziś praktycznie każdy, tak samo jak komputery osobiste czy urządzenia przenośne. Dzięki temu możemy być pewni, że obstawione spotkania nas nie ominą czy nie zdążymy do bukmachera naziemnego przed zamknięciem takiego punktu. Zakłady bukmacherskie online to odpowiedź na pędzący tryb życia i pozwalają wpasować nam tę chwilę rozrywki do napiętego grafika każdego fana sportu lubiącego typowanie. Przy okazji nie potrzebujemy już wciągać w to znajomych, by mieć z kim rozmawiać – internetowy gracze łączą się w społeczności, gdzie wymieniają się uwagami i pomocną dłonią.

Nie tylko piłka nożna

Bukmacherzy online najczęściej w promowaniu swoich serwisów stawiają na piłkę nożną, czasem też na siatkówkę czy koszykówkę. Prawda jest taka, że bukmacherskie zakłady obejmują znacznie szerszy zakres dyscyplin sportowych (i nie tylko!), nawet tych niszowych czy niepostrzeganych przez wszystkich na równi z tymi popularniejszymi. W naszym kraju najbardziej promuje się właśnie te trzy wymienione dyscypliny, ale nie można też zapominać o piłce ręcznej, tenisie, boksie czy nawet baseballu. Fani szybkiej jazdy powinni zwrócić wzrok w kierunku wyścigów F1 czy rajdów, z kolei osoby ceniące strategię w oglądanej rywalizacji mogą obstawić przykładowo szachy.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprócz tych bardziej klasycznych dyscyplin oglądacie również rozgrywki esportowe. Elektroniczna rozrywka już od dłuższego czasu zbiera setki tysięcy widzów, którzy śledzą poczynania swoich ulubionych esportowców. Wśród najpopularniejszych gier wymienia się tam Counter Strike’a, Dotę 2 czy League of Legends, ale też swoich fanów mają Rocket League, Hearthstone czy StarCraft. Często bywa tak, że osoby typujące te tradycyjne dyscypliny spędzają dużo czasu w samych grach lub na oglądaniu ich w Sieci, nawet nie myśląc, że można je obstawiać. Nowocześni bukmacherzy online zdają sobie sprawę z potencjału i wykorzystują go w ramach swojej oferty.

Jak zacząć obstawiać?

Na naszej stronie RynekBukmacherski.pl skupiamy się na analizowaniu rynku i dostarczaniu najświeższych informacji, ale nie oznacza to, że początkujący gracze nie maja tu czego szukać. Dla nich najbardziej przydadzą się porady co do rozpoczęcia swojej przygody z typowaniem. Dla nich przede wszystkim polecamy znaleźć swoją dziedzinę. Nie ma lepszej metody na efektywne stawianie zakładów niż znajomość dyscypliny, w której się obracamy u bukmachera. Taka specjalizacja to podstawa, gdyż nie znając sportu, w jakim chcemy operować, nasze typy będą zwyczajnie w ciemno, a w takim przypadku nawet wygrana będzie zwykłym ślepym trafem bez większych emocji czy satysfakcji z poprawnego obstawienia.

Po wybraniu interesującej nas dyscypliny (lub dyscyplin), warto zawęzić wspomnianą specjalizację jeszcze bardziej. Tutaj powinniśmy zdecydować się na ligę, w które dobrze znamy przynajmniej kilka drużyn lub zawodników. Stawianie zakładów warto zacząć właśnie od znajomych nam twarz i śledzenia sportowych serwisów informacyjnych. Tym sposobem zmaksymalizujemy szansę do poprawnego oszacowania wyniku, co pozwoli wygrać zakład. Trzeba jedynie pamiętać, by stale analizować wybraną dyscyplinę i nie obstawiać większych kwot, niż jesteśmy w stanie. Najważniejszy jest umiar, bo bez tego łatwo tę rozrywkę przekształcić w niezdrowe uzależnienie.

Kiedy należy przejść na „wyższy poziom”?

Kilkanaście czy kilkadziesiąt obstawionych meczy z niezłymi proporcjami wygranych zakładów do tych przegranych powoduje, że szukamy czegoś więcej. Obstawianie pojedynczych meczów (tzw. singli) to wysokie prawdopodobieństwo poprawnego wytypowania, ale też trzeba się liczyć z odpowiednio niskimi wygranymi sumami. Dobrze jest kontrolować poziom ryzyka przez spróbowanie swoich sił w bardziej złożonych zakładach akumulacyjnych (AKO), w których musimy jednocześnie obstawić kilka spotkań sportowych.

Dlaczego nie decydować się na zakłady akumulacyjne od razu? Bo nie są to takie proste rzeczy. Przede wszystkim trzeba trafić z wszystkimi typami jednego zakładu. Nawet w przypadku kilku „pewniaków”, zawsze istnieje szansa, że nasz typ okaże się niepoprawny i przekreśli całą resztę. Na szczęście z większym ryzykiem idzie też większa wygrana. Jak wiadomo, kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije, a w AKO wygrane mogą być nawet kilkukrotnie wyższe niż w typowym singlu. Warto więc się nimi zainteresować, choć oczywiście trzeba być świadomym, że zawsze można przegrać. Zaklady bukmacherskie jako zabawa to ciekawe rozwinięcie swojego hobby, ale nigdy nie należy patrzeć na nie jak na pewne źródło dochodu.

Gdy bukmacherskie zakłady przestają być zabawą

Łatwo dostępny bukmacher online może sprawić, że nieustannie czujemy potrzebę sprawdzenia nowych kursów czy relacji z meczów, na które zaczynamy przesadnie często obstawiać. Jest to niebezpieczne jak każde uzależnienie, a losowość sportu sprawia, że zaczynamy usprawiedliwiać wydawanie nadmiernych sum gotówki, tylko by w końcu przełamać złą passę. Jeśli czujemy, że ten problem zaczyna nas dotykać albo mówią nam o tym bliscy, należy zrobić sobie przerwę od obstawiania w ogóle. Najlepiej wtedy wrócić do oglądania meczów bez jakichkolwiek typów, ciesząc się samym wydarzeniem i nie skupiając się wyłącznie na wyniku. Trzymając się tego, bukmacherskie zakłady nigdy nie powinny nam zaszkodzić.

Oceń artykuł