AGO drugim reprezentantem polski na EU Masters!

1 kwietnia 2020

We wtorek esportowi kibice poznali kolejny zespół, który reprezentować będzie nasz kraj na tegorocznej edycji European Masters! Jest to drużyna AGO ROGUE, która w tak zwanym małym finale sezonu trzeciego rozgrywek Ultraligi pokonała dość gładko ekipę devils.one. Pomimo tego, że na pierwszej mapie mieli sporo kłopotów, to już w dwóch następnych starciach drużyna Pawła „Woolite’a” Pruskiego poradziła sobie doskonale i cały pojedynek zakończył się rezultatem 3:0 na korzyść AGO ROGUE. Bez wątpienia jest to ogromny sukces tego młodego zespołu (na inne spotkania można wykorzystać od Betclic kod promocyjny VIP).

Chociaż na początku pierwszej mapy kibice nie byli świadkami żadnego imponującego ganka, to dżunglerzy obu zespołów bardzo szybko rozpoczęli walki. Bruno „Bruness” Freund zauważył swojego przeciwnika na rzece od strony górnej alei i postanowił go zaatakować, co wymusiło na nim wykorzystanie swojego błysku. W okolicach siódmej minuty dżungler devils.one mają świadomość osłabienia rywala ponownie zdecydował się na atak. Tym razem z pomocą przyszli mu Jakub „Sinmivak” Rucki oraz Mateusz „Czajka” Czajki, dzięki czemu zdołali powalić dwóch przeciwników i zgarnąć na swoje konto Herolda. Parę minut później DV1 ponownie triumfowało, tym razem eliminując czterech rywali na dolnej alei kosztem tylko jednego ze swoich (STS kod promocyjny VIP).

Drużyna devils.one nie odpuszczała ani przez chwile. W 32 minucie udało im się zgarnąć na swoje konto Barona Nashora i wszystko wskazywało na to, że ich zwycięstwo na tej mapie jest już przesądzone. AGO jednak nie miało w planach tak szybko się poddać. Udało im się wybronić swoje inhibitory i odwrócić przebieg tego spotkania o 180 stopni. W okolicach 38. minuty kolejny raz wyeliminowali trzech przeciwników. Pod ich nie obecność skutecznie dostali się do bazy poprzez środkową alejkę i ostatecznie to AGO ROGUE mogło cieszyć się z pierwszego zniszczonego Nexusa w tej serii (Betfan bonus powitalny VIP).

Mniej emocji w kolejnych starciach

Trzeba przyznać, że oba zespoły musiały być bardzo zadowolone z pierwszego starcia, ponieważ na drugiej mapie byliśmy świadkami podobnych kompozycji. Różnice pojawiły się wyłącznie na środkowej alei oraz dżungli. Na drugiej mapie AGO ROGUE nie pozwoliło zepchnąć się do defensywy, jak to miało miejsce w pierwszym starciu. Zgarnęli oni pierwszego smoka, a także Herolda co pozwoliło im wypracować delikatną przewagę w złocie. Przed piętnastą minutą różnica złota pomiędzy drużynami wynosiła już ponad trzy tysiące. AGO dominowało na mapie i devils.one nie byli w stanie się temu przeciwstawić. Po obaleniu dwóch wieży na środkowej alei AGO ROGUE ruszyło po Nashora. Z pomocą fioletowego wzmocnienia wkroczyli do bazy rywala i przypieczętowali zwycięstwo (kod bonusowy Totolotek VIP).

totolotek

Na trzeciej mapie pierwsza eliminacja miała miejsce już w czwartej minucie. Świetnie na górną aleje gankował „Bruness”, który wyeliminował „SZYGENDE”. Wynik wyrównał błyskawicznie „Woolite”, dzięki powaleniu dżunglera rywali. Później akcja odbywała się głównie na dolnej alei, gdzie kolejny raz zespoły zgarnęły po jednej eliminacji. W kolejnych minutach AGO sukcesywnie powiększało swoją przewagę, aż wreszcie wyprowadzili cios, po którym devils.one nie było w stanie się podnieść. W okolicach 24. minuty AGO zyskało wzmocnienie w postaci Nashora, co pozwoliło im otworzyć wejście do bazy przez środkową aleję. Górna aleja również została przepchnięta. Drużyna devils.one upadła kolejny raz i AGO ROGUE mogło świętować w pełni zasłużony awans do EU Masters.

Udział w tym turnieju oprócz AGO ROGUE zapewnił sobie zespół K1ck eSports Club. Wielki finał Ultraligi już w środę, a stawką jest między innymi ostatnie miejsce w turnieju European Masters (LVBet kod promocyjny VIP).