45. punktów Lillarda i wygrana Milwaukee Bucks w NBA!

7 sierpnia 2020

Świat sportu powoli wraca do normy po przerwie, która została spowodowana pandemią koronawirusa. W Europie większość rozgrywek zostało już wznowionych i z powodzeniem dograno je do końca. Wszystko zaczęło się tak naprawdę od lig piłkarskich na Starym Kontynencie, które najbardziej zabiegały o to, aby powrócić do grania. Było to w głównej podyktowane kwestiami finansowymi, gdyż dla wielu zespołów dłuższa przerwa mogłaby oznaczać nawet bankructwo i zniknięcie z piłkarskiej mapy. Tak się na szczęście nie stało i większa część lig europejskich powróciła do grania i dokończyła wstrzymane rozgrywki. Warto jednak zaznaczyć, że sport powrócił nie tylko w Europie, ale również za oceanem. Od niedawna do grania powrócili najlepsi koszykarze na świecie, czyli reprezentanci amerykańskiej NBA. I to właśnie na tym chcielibyśmy się skupić w tym artykule. Wypróbuj Fortuna kod promocyjny odbierz i sprawdź jak działa.

W czwartek w ramach koszykarskiej ligi NBA odbyło się sześć spotkań, które rozegrane zostały w Walt Disney World na Florydzie. Świetne zwycięstwo zanotowała drużyna Milwaukee Bucks po fantastycznej końcówce. Ważne zwycięstwo nad Dallas Mavericks odnieśli koszykarze Los Angeles Clippers. Zawodnikowi Portland Damianowi Lillardowi udało się zdobyć 45. punktów w meczu z Denver Nuggets. Khris Middleton wraz z Giannisem Antetokounmpo rzucili w czwartkowym spotkaniu 33. punkty, a ich zespół Milwaukee Bucks okazał się lepszy od Miami Heat wynikiem 130:116. Dzięki temu zwycięstwu udało im się zapewnić miejsce na szczycie tabeli Wschodniej Konferencji sezonu zasadniczego 2019/2020. Przetestuj STS kod bonusowy odbierz i obstawiaj wybrane przez siebie spotkania.

Koszykarze prowadzeni przez Mike’a Budenholzera po kiepskim początku spotkania byli zmuszeni do odrabiania strat. Wszystko dlatego, że drużyna z Florydy na pewnym etapie spotkania miała już 23. punkty przewagi. Miami Heat pomimo osłabienia z powodu braku Gorana Dragicia oraz Jimmy’ego Butlera prowadzili po pierwszej połowie meczu 73:56. Losy tego spotkania odwróciły się jednak w drugiej odsłonie. Koszykarze Milwaukee Bucks na przestrzeni trzeciej i czwartej kwarty pokonali swojego rywala 74:43. Warto zaznaczyć, że jeszcze na pięć minut przed zakończeniem meczu przegrywali jednym punktem, jednak potem zdobyli 20. punktów przy 0 rywala. Dzięki temu doprowadzili do wyniku 130:111. Ostatecznie zwyciężyli 130:116. Zobacz jak działa Totolotek kod bonusowy odbierz i typuj bez ograniczeń.

totolotek

Mnóstwo emocji w innych spotkaniach

W czwartek bardzo ważne zwycięstwo w kontekście awansu do fazy play-off odnieśli zawodnicy Portland Trail Blazers. Tego dnia Damian Lillard był w wyśmienitej dyspozycji, czego doskonałym dowodem jest zdobyte przez niego 45. punktów. Dzięki temu jego zespół triumfował nad Denver Nuggets 125:115. Ta wygrana sprawiła, że drużyna z Portland ma już tylko jedną przegraną więcej, niż Memphis Grizzlies, czyli ósmy zespół w tabeli Zachodniej Konferencji. Lillard trafiał w tym spotkaniu aż 11. rzutów za trzy, dzięki czemu udało mu się wyrównać rekord klubu. W tym meczu zdobył także 12. asyst. Rezerwowy Gary Trent Jr. zdobył 27. punktów, natomiast grający na pozycji środkowego Jusu Nurkic zanotował na swoim koncie 22. punkty. Nuggets nie byli w stanie odpowiedzieć na ofensywę rywali. Jokić przebywał na parkiecie wyłącznie 24. minuty, podczas których zdobył osiem punktów. Zobacz przygotowany przez firmę Betclic kod promocyjny odbierz i ciesz się obstawianiem ulubionej dyscypliny.

Kolejne spotkanie kibice mogli potraktować, jako namiastkę początkowej fazy play-off. Zajmujący drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej zawodnicy Los Angeles Clippers podejmowali drużynę z siódmej pozycji, czyli Dallas Mavericks. Największy wpływ na rozstrzygnięcie tego spotkania miała czwarta kwarta, którą Clippersi wygrali rezultatem 35:24. Drużyna prowadzona przez Doca Riversa wygrała ostatecznie to spotkanie wynikiem 126:111. Kwahi Leonard trafił w tym spotkaniu 29. punktów, natomiast Paul George uzbierał 24. oczka. Do tej pory Los Angeles Clippers rozegrali cztery spotkania w ESPN Wide World of Sport i było to dla nich drugie zwycięstwo. Mavericks natomiast musiało przełknąć gorycz porażki pomimo tego, że 30. punktów zdobył Kristaps Porzingis, a punkt mniej zaliczył Loka Doncić. Zawodnicy z Teksasu oddali w czwartkowym meczu 48. rzutów z daleka, z których trafili wyłącznie 17. Już dziś przekonaj się jak działa kod promocyjny Forbet odbierz i typuj swoje uluboone rozgrywki koszykarskie.